Najnowsze

Najnowsze

W poniedziałek poznaliśmy zwycięzców konkursu na zazielenienie i modernizację terenu po południowej stronie placu Defilad - tak zwaną zieloną aortę Warszawy. Pierwsze miejsce zajął projekt firmy Pniewski Architekci. Pracę nad wcieleniem koncepcji mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Na drodze numer 50, w miejscowości Morgi niedaleko Żyrardowa, przewrócił się samochód ciężarowy. - Wysypał się ładunek, trwa jego usuwanie - podaje policja. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

Na Wisłostradzie, między mostem Grota-Roweckiego a Północnym doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. - Nikt nie został ranny, ale były utrudnienia w ruchu - ostrzegał nasz reporter.

Święto Narodowe 3 Maja, biegi, mecz na Stadionie Narodowym czy Dzień Strażaka - pierwszy tydzień maja obfituje w liczne wydarzenia i uroczystości. Trzeba przygotować się na zmiany w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

"Mieszkamy w stolicy, a nie mamy parku" - irytuje się pani Weronika, mieszkanka Białołęki. Postanawia to zmienić i zielony zakątek proponuje w ramach budżetu obywatelskiego. Wybiera nieużytkowaną działkę na Brzezinach, będącą w rękach miasta. Dzielnica na park w tym miejscu nie wyraża jednak zgody.

"Z przykrością informujemy, że mimo wszelkich starań Nocny Market nie powróci w najbliższym czasie" - poinformowani organizatorzy zagłębia kulinarnego działającego do tej pory na terenie Warszawy Głównej. Tamtejszy dworzec niebawem ma zostać przebudowany. Market musi więc znaleźć nową lokalizację.

Wprowadzenie stref czystego transportu z ograniczonym wjazdem starszych samochodów miasto traktuje "z dużą przychylnością" - oświadcza wiceprezydent Renata Kaznowska. Zapowiada powołanie odpowiedniego komitetu sterującego, który stworzy koncepcje wprowadzenia takich stref w stolicy.