Najnowsze

Najnowsze

Ponad 282 tysiące złotych - tyle w zeszłym roku zarobił Cezary Jurkiewicz, prezes Polskiej Fundacji Narodowej i przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Warszawy. To daje średnio ponad 23 tysiące złotych miesięcznie. Do tego należy doliczyć 23,5 tysiąca złotych diety radnego.

W czwartek w Warszawie odbyły się obchody kolejnej miesięcznicy smoleńskiej. Po raz pierwszy nie towarzyszył im oficjalny marsz pamięci. Kilkudziesięciu uczestników wieczornej mszy, którą w intencji ofiar katastrofy odprawiono w archikatedrze świętego Jana Chrzciciela, udało się w kierunku placu Piłsudskiego.

Pomidory, brukselka, fasola, jarmuż i inne warzywa zasadzono i zasiano w czwartek w centrum Warszawy, w nowym Miejskim Ogrodzie Warzywnym. - Robimy to w celach edukacyjnych. Chcemy pokazać, że w mieście też można hodować warzywa - powiedział wiceprezydent Michał Olszewski. Tych z placu Na Rozdrożu nie będzie można jednak zjeść.

W muzeum w Wilanowie zaprezentowano w czwartek zrabowane podczas II wojny światowej meble, które wróciły do kolekcji. - Rolą muzeów jest nie tylko opowiadanie o wartości artystycznej odzyskanych przedmiotów, ale także o trudzie ich konserwacji - powiedział dyrektor placówki Paweł Jaskanis.

Wydawało mu się, że około stukilogramowy przedmiot pozwoli zarobić "parę groszy". Ale gdy pokazał go w skupie złomu, pracownicy natychmiast zawiadomili saperów. Do transakcji nie doszło, bo towar, który dostarczył okazał się wielkim niewybuchem.

- Patryk Jaki to ambitny człowiek, który chce robić karierę. Warszawa jest dla niego tylko trampoliną - uważa Hanna Gronkiewicz-Waltz. Pytana o Rafała Trzaskowskiego, pochwaliła jego pomysły rozbudowy metra oraz budowy jego trzeciej linii.

Do kolizji z udziałem BMW Żandarmerii Wojskowej doszło w czwartek przy ulicy Powązkowskiej - potwierdziły Żandarmeria Wojskowa i badająca okoliczności kolizji policja. Według RMF FM limuzyna wiozła byłego szefa MON Antoniego Macierewicza.

Koniec samorządowej kadencji zbliża się tak wielkimi krokami, że niektórzy już wystartowali z kampanią wyborczą. Tymczasem ratusz wziął się za... prace nad strategicznymi dokumentami dotyczącymi rozwoju miasta. W czwartek Rada Warszawy przyjęła Strategię 2030, a za dwa tygodnie do radnych trafić ma wniosek o przystąpienie do zmiany studium uwarunkowań i kierunków rozwoju.

Patryk Jaki zapowiedział, że w przyszłym tygodniu ogłosi, jak będzie walczył ze smogiem. W programie "Jeden na jeden" TVN24 pytany był również o to, czy będzie odbierał telefon od Jarosława Kaczyńskiego. Stwierdził również, że Rafał Trzaskowski wcześniej zaczął kampanię na prezydenta stolicy.

W środę późnym wieczorem strażacy walczyli z pożarem drewnianego garażu na Odolanach. Jak przekazały służby, wewnątrz znajdował się samochód, który spłonął całkowicie. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Ponad 25 kilogramów marihuany w czterech pudłach odkryli policjanci w trakcie przeszukania mieszkania 55-latka podejrzewanego o handel narkotykami. Wartość suszu wyceniona została na ponad pół miliona złotych. Ale gdyby go sprzedać na porcje, można by zarobić nawet milion złotych.