Najnowsze

Najnowsze

Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało laboratorium amfetaminy z czterema liniami do produkcji narkotyku. Zabezpieczono ponad trzy kilogramy substancji zawierającej amfetaminę, kokainę oraz kilkanaście litrów mieszanin służących do produkcji substancji psychotropowych. Zatrzymano dwie osoby, w tym jedną poszukiwaną dwoma listami gończymi.

Ponad 282 tysiące złotych - tyle w zeszłym roku zarobił Cezary Jurkiewicz, prezes Polskiej Fundacji Narodowej i przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Warszawy. To daje średnio ponad 23 tysiące złotych miesięcznie. Do tego należy doliczyć 23,5 tysiąca złotych diety radnego.

W czwartek w Warszawie odbyły się obchody kolejnej miesięcznicy smoleńskiej. Po raz pierwszy nie towarzyszył im oficjalny marsz pamięci. Kilkudziesięciu uczestników wieczornej mszy, którą w intencji ofiar katastrofy odprawiono w archikatedrze świętego Jana Chrzciciela, udało się w kierunku placu Piłsudskiego.

Pomidory, brukselka, fasola, jarmuż i inne warzywa zasadzono i zasiano w czwartek w centrum Warszawy, w nowym Miejskim Ogrodzie Warzywnym. - Robimy to w celach edukacyjnych. Chcemy pokazać, że w mieście też można hodować warzywa - powiedział wiceprezydent Michał Olszewski. Tych z placu Na Rozdrożu nie będzie można jednak zjeść.

W muzeum w Wilanowie zaprezentowano w czwartek zrabowane podczas II wojny światowej meble, które wróciły do kolekcji. - Rolą muzeów jest nie tylko opowiadanie o wartości artystycznej odzyskanych przedmiotów, ale także o trudzie ich konserwacji - powiedział dyrektor placówki Paweł Jaskanis.

Wydawało mu się, że około stukilogramowy przedmiot pozwoli zarobić "parę groszy". Ale gdy pokazał go w skupie złomu, pracownicy natychmiast zawiadomili saperów. Do transakcji nie doszło, bo towar, który dostarczył okazał się wielkim niewybuchem.

- Patryk Jaki to ambitny człowiek, który chce robić karierę. Warszawa jest dla niego tylko trampoliną - uważa Hanna Gronkiewicz-Waltz. Pytana o Rafała Trzaskowskiego, pochwaliła jego pomysły rozbudowy metra oraz budowy jego trzeciej linii.

Do kolizji z udziałem BMW Żandarmerii Wojskowej doszło w czwartek przy ulicy Powązkowskiej - potwierdziły Żandarmeria Wojskowa i badająca okoliczności kolizji policja. Według RMF FM limuzyna wiozła byłego szefa MON Antoniego Macierewicza.

Koniec samorządowej kadencji zbliża się tak wielkimi krokami, że niektórzy już wystartowali z kampanią wyborczą. Tymczasem ratusz wziął się za... prace nad strategicznymi dokumentami dotyczącymi rozwoju miasta. W czwartek Rada Warszawy przyjęła Strategię 2030, a za dwa tygodnie do radnych trafić ma wniosek o przystąpienie do zmiany studium uwarunkowań i kierunków rozwoju.