Najnowsze

Najnowsze

"Rada Warszawy powinna odwołać się od zarządzenia wojewody mazowieckiego w sprawie zmian nazw ulic: Armii Ludowej i Dąbrowszczaków" - takie stanowisko przyjęła stołeczna Platforma Obywatelska. Rada - jak poinformował szef klubu radnych Platformy Jarosław Szostakowski - ma się zająć tą sprawą w najbliższy czwartek.

- Osobowy hyundai uderzył w barierki na Wybrzeżu Gdyńskim - poinformował Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl. Na miejscu była straż pożarna i policja. Przez kilkadziesiąt minut kierowcy musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami. Funkcjonariusze kierowali ruchem.

Na Żoliborzu i w Śródmieściu pojawiły się nowe miejskie toalety. To charakterystyczne owalne pawilony z serduszkiem. - Na razie jest sześć, a na montaż czekają już kolejne - zapowiadają stołeczni urzędnicy.

Mimo znacznych gabarytów żubr potrafi być cichy jak kot. I poruszać tak, że człowiek nawet nie zorientuje się, że jest tuż obok. - Ale uwaga! Na żubry i w zoo, i w naturze trzeba uważać. Miewają swoje humory i problemy - przyznaje dyrektor stołecznego ogrodu zoologicznego.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że metro jest najszybszym sposobem przemieszczania się po Warszawie. Dowodem są też liczby pasażerów, którzy przewijają się przez stacje na obu liniach podziemnej kolejki. W Warszawskim TOP5 prezentujemy najbardziej tłoczne stacje metra.

Według policji około 60 tysięcy osób wzięło udział w tegorocznym marszu narodowców, który przeszedł ulicami Warszawy. Manifestowali również antyfaszyści. Doszło też do incydentu w centrum miasta – funkcjonariusze przewieźli na komisariat 45 osób. Służby podkreślają jednak, że 11 listopada przebiegał spokojnie.

Policja doprowadziła do komendy 45 osób, które protestowały przeciwko marszowi narodowców. Do incydentu z udziałem Obywateli RP doszło po południu przy Smolnej. Komenda stołeczna przekonuje, że znajdowali się zbyt blisko trasy przemarszu. Zatrzymani skarżą się na działania funkcjonariuszy.

Arkadiusz Gardzielewski (WKS Śląsk Wrocław) w czasie 30.03, a wśród kobiet Ewa Jagielska (LKS Ostrowianka Ostrów Maz.) wynikiem 34.38 najszybciej pokonali w Warszawie 10-kilometrową trasę 29. Biegu Niepodległości. Wystartowało ponad 15 tysięcy osób.