Najnowsze

Najnowsze

Veturilo świętuje, miasto chwali się wynikami

Veturilo obchodzi szóste rodziny. - Kiedy sześć lat temu po raz pierwszy wsiadłam na rower Veturilo, byłam przekonana, że system będzie cieszył się powodzeniem - stwierdziła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Podczas wojny ukrywali Żydówkę. Zostali odznaczeni

Historię Czesława i Heleny Lechów, którzy podczas wojny ukrywali Żydówkę - Chanę Bulwę - przypomniała w czwartek Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Medal Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata, przyznany Czesławowi Lechowi, odebrała jego córka Krystyna.

Ossowskiego już otwarta, choć budowa metra trwa

Pierwszą ulicą udostępnioną do ruchu w związku z budową II linii metra jest Ossowskiego. Została odbudowana zgodnie z projektami przebudowy tak zwanej obwodnicy Targówka przygotowanymi przez Zarząd Transportu Miejskiego.

Decyzje o zwrocie dla osób zmarłych. Komisja Jakiego znów unieważnia

Komisja weryfikacyjna unieważniła decyzje o zwrocie nieruchomości przy ul. Mokotowskiej 40 i Pięknej 49 w Warszawie. Orzekła też, że decyzję ws. Jagiellońskiej 22 wydano z naruszeniem prawa, ale doszło do nieodwracalnych skutków prawnych i unieważnienie decyzji nie było możliwe.

Piesi masowo łamią przepisy. Aktywiści apelują, miasto odpowiada

Pasażerowie przemieszczający się między wyjściem ze stacji metra Wilanowska a pobliskim dworcem autobusowym automatycznie wybierają najkrótszą drogę łamiąc przy tym przepisy. Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze apeluje do władz miasta o "porządny węzeł przesiadkowy i porządny dworzec". Wiceprezydent ma plan.

Ratusz rozwiązał marsz ONR. Brudziński: powód totalnie od "czapy"

Przedstawiciel urzędu miasta zdecydował o rozwiązaniu marszu narodowców. Zdaniem urzędników, uczestnicy mieli flagi i koszulki z symboliką nawiązującą do organizacji propagujących ustrój totalitarny. Nowe zgromadzenie tych samych środowisk odbyło się na pl. Zamkowym.

"Strzelał w leżących ludzi, celując specjalnie tam, gdzie się rozlegały jęki"

Drugiego dnia Powstania Warszawskiego w klasztorze Ojców Jezuitów przy ulicy Rakowieckiej Niemcy najpierw schwytali kilkudziesięciu zakładników - zakonników i przypadkowych wiernych (w tym kobiety i chłopca), a następnie zabili większość z nich. Łącznie od kul karabinów i w wyniku eksplozji granatów zginęło około 40 osób.

Na Kopcu Powstania zapłonęło Ognisko Pamięci

Na Kopcu Powstania Warszawskiego rozpalono Ognisko Pamięci. Ogień będzie płonął przez 63 dni, czyli tyle, ile trwał powstańczy zryw w 1944 roku. W uroczystościach wzięli udział powstańcy, kombatanci, mieszkańcy i przedstawiciele władz.

Godzina "W" w różnych punktach miasta

O 17, w godzinę "W", o której 74 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie, w stolicy zabrzmiał dźwięk syren. Na ulicach przystanęli przechodnie, zatrzymały się samochody, tramwaje, autobusy. Z aut wysiedli kierowcy, by oddać hołd powstańcom na stojąco. Rozległ się dźwięk klaksonów. Tłumy ludzi zebrały się między innymi na rondzie Dmowskiego i placu Zamkowym. Pokazujemy godzinę "W" z lotu ptaka, w różnych częściach miasta.

"Cześć i chwała bohaterom"

Warszawa wstrzymała oddech. Punktualnie o 17, w godzinę "W" zamarł ruch uliczny, przechodnie zatrzymali się, by wspominać i oddać hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. W całym mieście zawyły syreny i zabiły kościelne dzwony.

Drugi etap remontu Podleśnej

Trwa generalny remont ulicy Podleśnej na Bielanach. W środę, 1 sierpnia, prace przeniosły się na odcinek pomiędzy Lektykarską i Klaudyny.