Najnowsze

Najnowsze

- Wojewoda Mazowiecki wydał pozwolenie na budowę około 7,5 kilometra Południowej Obwodnicy Warszawy w dzielnicy Wawer i gminie Wiązowna - poinformowali we wtorek wojewódzcy urzędnicy.

Skazani z więzienia na Białołęce mają nieodpłatnie pomagać w pracach przy zapobieganiu klęskom żywiołowym i usuwaniu ich skutków. Taki jest efekt porozumienia, które we wtorek zostało zawarte między władzami dzielnicy i Zakładem Karnym.

Przypięty do drzewa, wychudzony, zaniedbany i przestraszony - w takim stanie był kundelek znaleziony nad Wisłą przez straż miejską. Suczka trafiła do schroniska "Na Paluchu", a sprawa jej przywiązania i pozostawienia została przekazana policji.

Sąd Okręgowy podtrzymał decyzję Sądu Rejonowego z kwietnia tego roku i uniewinnił byłego polityka i opozycjonistę - Henryka W., który odpowiadał za potrącenie pieszego. Prokurator chciał kary więzienia w zawieszeniu oraz zakazu prowadzenia pojazdów.

- Zostałem poproszony o dodatkowe ustalenia w sprawie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, dlatego rząd nie zajmie się dziś tym projektem - powiedział we wtorek pełnomocnik rządu do spraw budowy CPK Mikołaj Wild. Jak dodał, jest przekonany, że projekt wróci na obrady rządu w najbliższym czasie.

- Wśród bloków na Białołęce tak wielkie odkrycie! - cieszy się konserwator, który w kościele świętego Jakuba odnalazł pochówek należący prawdopodobnie do Ignacego Ossolińskiego. Ale nagrobek kryje jeszcze jedną tajemnicę: składa się z tablicy trumiennej z 1755 roku i krzyża z lat 70. XX wieku. Kamera tvnwarszawa.pl udała się na miejsce, by poszukać rozwiązania tej zagadki.