Najnowsze

Najnowsze

Po długiej i burzliwej debacie rada dzielnicy pozytywnie zaopiniowała projekt planu dla Śródmieścia Południowego. Dokument budzi duże kontrowersje, bo dopuszcza budowę pięciu wieżowców, w tym apartamentowca dla Archidiecezji Warszawskiej. Wszystko wbrew mieszkańcom, którzy licznie stawili się na obradach.

Darmowe korzystanie z komunikacji miejskiej, zwiedzanie zajezdni oraz wystawy zabytkowych autobusów i tramwajów to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych w stolicy z okazji przypadającego w piątek Europejskiego Dnia bez Samochodu oraz rozpoczynających się Dni Transportu Miejskiego.

Śródmiejski skwer przy skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Królewskiej będzie nosił imię historyka, byłego działacza opozycji antykomunistycznej, ministra spraw zagranicznych i posła Parlamentu Europejskiego Bronisława Geremka - zdecydowali w czwartek stołeczni radni.

Już niebawem w każdej warszawskiej szkole ma zawisnąć preambuła (czyli wstęp) do Konstytucji RP. Ratusz przygotował projekt i przekazał go do druku. Podobny pomysł wprowadził przed tygodniem w Słupsku prezydent Robert Biedroń.

Teoś cierpi na dysplazję kości, potrzebuje pieniędzy na leczenie i intensywną rehabilitację w USA. Rodzice robią, co mogą, wspiera ich cała gmina. Mieszkańcy Wiązownej pod Warszawą wierzą, że uda im się postawić chłopca na nogi. Sprawie przyjrzała się Maria Mikołajewska, reporterka programu "Polska i Świat" TVN24.

Urząd Skarbowy zajął na prywatnym rachunku bankowym Hanny Gronkiewicz-Waltz ponad 12 tys. zł - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do komisji weryfikacyjnej. Chodzi o grzywny, jakie nałożyła na nią komisja za niestawiennictwo na czterech rozprawach. - To działanie polityczne - skomentowała prezydent.

Po ponad rocznej przerwie z impetem wraca spór o plan zagospodarowania dla Śródmieścia Południowego i rejonu Poznańskiej. Archidiecezja Warszawska wspólnie z deweloperem planują w tym miejscu budowę wieżowca. Społecznicy grzmią: projekt oznacza zniszczenie zabytków, wycinkę zieleni i większe korki. Inwestor zarzuca im mijanie się z prawdą. W czwartek planem zagospodarowania zajmą się radni dzielnicy.

- Ponad trzy miesiące temu zwróciłem się do pani prezydent z wnioskiem o przygotowanie uchwał dotyczących lokalizacji pomników smoleńskich. Z przykrością stwierdzam, że mimo upływu czasu żadna nie została przedstawiona do rozpatrzenia Rady Warszawy - poinformował w środę Jacek Sasin. Poseł Prawa i Sprawiedliwości wysłał do ratusza kolejny wniosek w tej sprawie.

- Boisko przy Kajakowej znów znalazło się pod wodą - skarży się jeden z ursynowskich radnych. Ostro krytykuje władze dzielnicy za brak odpowiedniego odwonienia i niszczenie nowego obiektu. Burmistrz odpowiada, że odwodnienie jest i działa, a zarzuty krytyków to "próby manipulacji".

Ze zdecydowaną dezaprobatą sędziów spotkała się decyzja ministra sprawiedliwości o odwołaniu trójki wiceprezesów Sądu Okręgowego w Warszawie. Oprócz negatywnej opinii na ten temat, sędziowie zdecydowali też, że nie będą głosować nad opinią dotyczącą powołania nowej prezes Sądu Okręgowego Joanny Bitner.