Najnowsze

Najnowsze

Policjanci z Biura do Walki z Cyberprzestępczością KGP zatrzymali czterech mężczyzn, którzy wykradli prawie 700 tys. danych informatycznych i osobowych abonentów jednej z firm telekomunikacyjnych. Sprzedawali je potem konkurencyjnej firmie - podała Komenda Główna Policji.

- W środę zostanie zaprezentowany projekt tak zwanej dużej ustawy reprywatyzacyjnej. Będzie to moment przełomowy w rozwiązywaniu problemów z reprywatyzacją - powiedział Polskiej Agencji Prasowej wiceminister sprawiedliwości, szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki.- W środę odbędzie się moja konferencja i profesora Kamila Zaradkiewicza. Napisaliśmy ustawę reprywatyzacyjną na nowo. Ustawę, która raz na zawsze załatwi wszystkie problemy z reprywatyzacją. Będzie dużo nowych pomysłów. Na pewno jest to moment przełomowy. Wierzę, że załatwimy ten problem raz na zawsze - powiedział PAP Jaki.Nie chciał mówić o szczegółach projektu.Rano pisaliśmy o kolejnych zatrzymaniach w związku z tzw. aferą reprywatyzacyjną:

Budowa III linii metra, wprowadzenie stałej opieki profilaktycznej w ramach tak zwanej medycyny szkolnej, poprawa jakości powietrza i budowa spalarni odpadów - to niektóre założenia programu Nowoczesnej dla Warszawy w wyborach samorządowych.

- Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna stawić się przed komisją weryfikacyjną do spraw reprywatyzacji. Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa i to prawo obowiązuje tak samo prezydent Warszawy, jak każdego z nas, każdego obywatela - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło. Wcześniej podobne stanowisko przedstawił przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann.

Kolizja dwóch samochodów na Ursynowie. - Na skrzyżowaniu Belgradzkiej i Stryjeńskich zderzyły się nissan i ford, nikt nie został poszkodowany - informuje reporter tvnwarszawa.pl.

- Mimo wszystkich wad komisji uważam, że lepiej byłoby aby prezydent przyszła i wyjaśniła sprawę reprywatyzacji - powiedział były prezydent Warszawy Marcin Święcicki. Z kolei członek komisji Sebastian Kaleta przyznał wprost: Hanna Gronkiewicz-Waltz boi się, że będzie musiała odpowiedzieć na trudne pytania.

Władze Białołęki straciły cierpliwość i rozwiązały umowę z firmą, która miała wybudować pięć nowych placówek oświatowych w tej dzielnicy. Dwie szkoły podstawowe i trzy przedszkola powinny przyjąć dzieci już od września. Żadna z tych inwestycji nie została wykonana na czas. Wkrótce ruszą poszukiwania nowego wykonawcy.