Najnowsze

Najnowsze

Zatrzymani w akcji specjalnej CBA, to trzej biznesmeni i policjant - dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa w źródłach bliskich śledztwa. We wtorek po południu agenci zatrzymali ich na gorącym uczynku - podczas transakcji przekazania łapówki w jednym z klubów nocnych w centrum Warszawy.

Policjanci z Ochoty zatrzymali siedmiu nieletnich podejrzanych o współudział w dokonaniu oszustw metodą "na policjanta CBŚP". Operacyjni z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu oraz wydziału do spraw nieletnich i patologii ustalili, że nastolatkowie w wieku 13-16 pełniąc rolę tak zwanych "odbieraków", wyłudzali pieniądze na terenie całej Warszawy.

- Podczas wtorkowej miesięcznicy smoleńskiej policja wylegitymowała 90 osób, wystawiła sześć mandatów i skierowała 35 wniosków do sądu o ukaranie - poinformował w środę Polską Agencję Prasową rzecznik prasowy komendanta stołecznego policji komisarz Sylwester Marczak.

Dwóch obywateli Gruzji próbowało uciec podczas rutynowej kontroli na drodze. Policjanci rozpoczęli pościg, w wyniku którego zatrzymali mężczyzn. - W środę będą przesłuchiwani, kierowca prawdopodobnie usłyszy zarzuty - informują funkcjonariusze ze śródmiejskiej komendy.

- Koniec oddawania kamienic na kuratorów, reaktywowane spółki i osoby zmarłe. Koniec w ogóle oddawania nieruchomości razem z ludźmi - zapowiada Patryk Jaki, który w "Jeden na jeden" zdradza zapisy "dużej" ustawy reprywatyzacyjnej. Dokument, według wiceministra, może być przyjęty jeszcze w tym roku.

- Od środy, od godziny 8, zawieszamy protest głodowy do czasu podjęcia rozmów z panią premier - poinformował wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów Łukasz Jankowski. Spotkanie z Beatą Szydło ma się odbyć o godzinie 13 w Centrum Dialogu Społecznego.

Wrocławska prokuratura regionalna skierowała do sądu wnioski o areszt trzech osób – byłej urzędniczki Ministerstwa Sprawiedliwości Marzeny K., byłego dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej mecenasa Grzegorza M. i biznesmena Janusza P., zatrzymanych w sprawie reprywatyzacji Chmielnej 70 – dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa.

- Na wiosnę 2018 roku powinniśmy mieć pomniki upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej oraz ostateczne raporty tych, którzy dążą do tego, by ustalić prawdę - powiedział we wtorek na Krakowskim Przedmieściu prezes PiS Jarosław Kaczyński. - I będzie prawda. Prawda, której jeszcze dzisiaj nie znamy, i ja jej nie znam, ale prawda, albo stwierdzenie: dzisiaj, w tych okolicznościach, które mamy, tej prawdy do końca ustalić się nie da - zastrzegł.

Nie będzie pytań przed drzwiami prezesa, nie będzie kamer przed drzwiami samochodów. Przed siedzibą PiS rośnie brama i bez kodu nikt jej nie pokona. Opozycja zarzuca PiS-owi, że partia chce się odgrodzić od społeczeństwa, bo ogrodzony ma zostać też Sejm. Sprawie przyglądał się Dariusz Prosiecki z "Faktów" TVN.

Otwarto go ledwie dwa miesiące temu, a już zalała go woda. Nowy tunel w Wołominie, we wtorek rano wyglądał jak basen. Informację i zdjęcia dostaliśmy na Kontakt24.

Stołeczny konserwator zabytków nie zgodził się na budowę trzymetrowego płotu wokół Sejmu. Przy wydawaniu decyzji posiłkował się opinią rady eksperckiej działającej przy prezydent Warszawy. Od postanowienia można się jednak odwołać.