zwierzęta

zwierzęta

Pogoń za pożywieniem zaprowadziła delfina pochodzącego z Zatoki Biskajskiej aż do Walii. Ssak pływa teraz w wodach rzeki Dee. Jest cały czas monitorowany przez naukowców. Przyglądają mu się także mieszkańcy, którzy poprzez portale społecznościowe wymieniają się jego zdjęciami.

Od kilku w Zielonej Górze ustawiane są pułapki na dziki. Tylko dziś złapano ich kilkanaście. Zwierzęta w ogóle nie boją się ludzi i sieją postrach w ruchliwych częściach miasta.

18 tygodni temu mały kangur musiał opuścić zoo. Zajęła się nim wówczas pewna rodzina. Zwierzę jest już na tyle samodzielne, że kilka dni temu mogło zostać oddane z powrotem do ogrodu zoologicznego.

Brazylijscy weterynarze leczą aligatory... akupunkturą. O tym, że to skuteczna terapia, najlepiej świadczy fakt, iż dzięki niej aligator albinos o imieniu Bino przestał cierpieć przez wadę kręgosłupa.

Dzięki wprowadzeniu do króliczych zarodków DNA meduzy, naukowcom udało się wyhodować świecące zwierzęta. To nie pierwszy raz, kiedy udało się tego dokonać, ale pierwszy, kiedy osiągnięto tak wysoką skuteczność. Według badaczy ta mutacja jest przełomowym krokiem, który pomoże wprowadzić innowacje w medycynie.

10-metrowy humbak zaplątał się w sieci u wybrzeża australijskiego Queensland. Służbom udało się wyjątkowo szybko uwolnić zwierzę. Cała akcja trwała zaledwie 15 minut. Według ratowników wieloryb odpłynął na wolność w dobrej kondycji.

Zebry słyną z tego, że ich migracje są wyjątkowo długie. Dotąd jednak nie można było przewidzieć ani kiedy wyruszą w drogę, ani jakie miejsce będzie celem ich podróży. Teraz, dzięki danym satelitarnym pochodzącym od NASA, amerykańscy i brytyjscy badacze nareszcie będą mieli możliwość przewidzenia trasy wędrówki zebr. To, w jaki sposób będą działać, opisali w "Journal of Geophisical Research - Biogeosciences".

Zwiększa się liczba dzikich tygrysów bengalskich, a to daje nadzieje, że ich zagrożony gatunek zostanie zachowany. Wszystko to dzięki współpracy nepalskich ekologów, lokalnej społeczności i władz państwa, którzy wspólnymi siłami poprawili jakość działań ochrony zwierząt.

Pustynia raczej nie kojarzy się nam z miejscem, gdzie intensywnie buzuje życie. Za dnia rzeczywiście takie miejsca sprawiają wrażenie niemal wymarłych. To się jednak mocno zmienia po zachodzi słońca. Nagranie z ukrytej kamery pokazuje, że najwięcej dzieje się przy wykopanej przez kojoty studni.

Para kotików, Nabi i Chico, to nowi podopieczni wrocławskiego zoo. Choć zaledwie przed dwoma dniami kotiki przybyły z Frankfurtu, można je już oglądać w jednym z basenów ogrodu zoologicznego. Kiedy się zaaklimatyzują, dołączą do innych uchatek.

Istnieje wiele hipotez na temat ewolucji monogamii u ssaków. Niektórzy naukowcy twierdzą, że męskie osobniki naczelnych współżyją z jedną samicą, bo właśnie ją wybrały, by chronić przed zagrożeniem. Inni wskazują, że monogamia rozwinęła się, by uniknąć dzieciobójstwa w ramach gatunku. Na obu teoriach korzysta potomstwo.

W poniedziałkowy poranek Ron Parsons, wędkarz z hrabstwa Huntingdon w amerykańskim stanie Pensylwania, natknął się na 1,5-metrowego aligatora. Widok gada był dla niego szokujący: kiedy ktoś rzuca hasło "dzikie zwierzęta żyjące w Pensylwanii", to ma na myśli nie aligatory, ale jelenie.