Świat

Świat

Fala powodziowa już w Rzymie. Obrzeża Wiecznego Miasta zalane

Fala powodziowa na Tybrze dotarła do Rzymu. Poziom wody osiągnął 12,7 metra. Zalane zostały północne obrzeża miasta, ale służby zapewniają, że centrum jest bezpieczne. Wcześniej zamknięty został toskański odcinek autostrady A1, łączącej Florencję z Rzymem.

Biały Manhattan, Brooklyn i Bronx. Zimowe skutki nor'eastera

Tegoroczna jesień na długo zapadnie w pamięci mieszkańcom Wschodniego Wybrzeża. Najpierw uderzył huragan Sandy, kilka dni później burza nor'easter przyniosła intensywne opady śniegu. Na satelitarnym zdjęciu NASA widać zasypany Nowy Jork i okoliczne stany.

Śnieżyce niszczą chińskie truskawki

Gruby śnieg zasypał północny wschód Chin i przyniósł wiele problemów dla tamtejszych rolników. Jak podają chińskie media, tylko w prowincji Liaoning zniszczonych zostało 7 tys. szklarni, w których uprawiano m.in. truskawki. Poza śniegiem rolnikom z północnego wschodu daje się we znaki także deszcz.

Nowy Jork nie podniósł się po Sandy. Wciąż brakuje prądu i paliwa

130 tys. poszkodowanych przez huragan Sandy wciąż nie ma dostępu do prądu. Firmy zaopatrujące Nowy Jork w elektryczność radzą sobie tak źle, że gubernator stanu Andrew Cuomo zapowiedział powołanie komisji śledczej w tej sprawie. Nowojorczycy mają też problem z dostępem do paliwa, co - jak podkreśla Reporter 24 Piotr Sobilo - rodzi szereg nieuczciwych praktyk.

Dominikana pod wodą. Wojsko ewakuuje ludność

Dominikanę zalewa deszcz. Opady, za którymi stoi zalegający nad krajem front atmosferyczny sprawiły, że dotąd swoje domy musiało opuścić ponad 12 tysięcy mieszkańców kraju. Do walki z żywiołem zaangażowano wojsko.

Wielkie przygotowania do oglądania "najwspanialszego fenomenu natury"

Już tylko godziny dzielą nas od całkowitego zaćmienia Słońca. Choć na własne oczy zobaczą je tylko ci, którzy wybrali się na północ Australii, na tvnmeteo.pl podziwiać "najwspanialszy fenomen natury" będą mogli wszyscy zainteresowani. Póki co zobaczcie, jak przygotowują się na nie obecni na miejscu miłośnicy astronomii z całego świata.

Birma nadal się trzęsie. Już 26 ofiar

Do 26 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych niedzielnego trzęsienia ziemi w Birmie - poinformowali przedstawiciele Czerwonego Krzyża. We wtorek wstrząsy o sile 4,8 w skali Richtera wystąpiły w pobliżu stolicy kraju Najpjidaw - podała państwowa telewizja.

Toskania woła o pomoc

Władze Toskanii w środkowych Włoszech poprosiły wojsko o natychmiastową pomoc w usuwaniu skutków powodzi. Największe straty odnotowano w rejonie miast Massa i Carrara. Trudna sytuacja utrzymuje się też w Umbrii i Lacjum. W niedzielę w niektórych miejscach Półwyspu Apenińskiego w ciągu kilku godzin spadło 200 litrów wody.

Śnieżyca zasypała północ Chin

Pozamykane szkoły, nieczynny transport publiczny, gigantyczne korki. To efekt śnieżyc, jaka niespodziewanie nawiedziła północno-wschodnią prowincję Chin Jilin.

Polski gondolier z Wenecji: dziś już mniej wody

Za mieszkańcami Wenecji jedna z największych powodzi od 1872 roku. Na własne oczy widział ją Jakub Rekwirowicz, który pracuje w mieście jako gondolier. Opowiadał on Jarosławowi Kuźniarowi na antenie TVN24, jak wyglądała i jak obecnie wygląda sytuacja w Wenecji.

Przebiegli 10 km w rozrzedzonym powietrzu

Osiem tysięcy zawodników wzięło udział w biegu na 10 km na wysokości 3600 m n.p.m. Głównie byli to rdzenni mieszkańcy Boliwii, przyzwyczajeni do oddychania na dużych wysokościach, ale pojawili się też żądni wrażeń przyjezdni.

Plac Św. Marka jak Basen Narodowy

Trzy czwarte Wenecji stoi w wodzie. Ulewny deszcz zaczął padać w sobotę po południu i spowodował podniesienie się poziomu wody do wysokości 150 cm powyżej poziomu morza. To w historii pomiarów szósta największa powódź w tym mieście.

Powodzie i śnieg na południu Hiszpanii

Oczy całego świata zwrócone są dziś na Włochy, która zmaga się z jedną z największych powodzi w historii, ale trudna sytuacja pogodowa panuje też na południu Hiszpanii. Poranne opady deszczu w prowincji Almeria, rzędu 30 l m/kw. w godzinę, doprowadziły do licznych podtopień i powodzi. Z kolei w Górach Betyckich spadło 10 cm śniegu.

W Birmie coraz więcej ofiar. Zawaliły się dwa klasztory i most

Z siłą 6,8 st. w skali Richtera zatrzęsła się ziemia w Birmie, co odczuli nawet mieszkańcy sąsiedniej Tajlandii. Trzęsienie pozbawiło życia 13 osób, a 40 raniło, jak poinformowała organizacja pozarządowa Save The Children. Przez wstrząsy zawaliły się dwa klasztory i most na rzece Irawadi.

Ogromne szanse na to, żeby rok 2012 był najcieplejszy od 117 lat

Rok 2012 prawdopodobnie będzie najcieplejszym rokiem w w Stanach Zjednoczonych od 117 lat, a więc od czasu, w którym zaczęto prowadzić pomiary temperatury. Szanse na to, że październikowe ochłodzenie odbierze mu tytuł, są znikome. Żeby tak się stało, w listopadzie i w grudniu musiałoby być rekordowo zimno.

Natura nie oszczędza Haiti. Śmiertelne ofiary i widmo głodu

Natura w ostatnim czasie nie oszczędza Haiti. Dwa tygodnie temu przez kraj przeszedł huragan Sandy, a już w piątek i sobotę zalewała go powódź. Za jej sprawą wielu ludzi straciło dach nad głową i trafiło do schronisk, w których jednak nie ma co jeść. Jak zaznaczają organizacje humanitarne, krajowi grozi głód i epidemia cholery.

80 litrów deszczu spadło na Malagę

Hiszpańską Malagę zalało. W sobotę na tę południową prowincję spadło 80 l/mkw. wody, przez co trzeba było m.in. ewakuować miejscowych i zamknąć stację kolejową oraz drogi. Już po raz drugi w ostatnich tygodniach ten region nawiedziła powódź.

Już w czerwcu określili zasięg fali w Nowym Jorku. Sandy prawie pokryła się z modelem

W czerwcu tego roku William Fritz, geolog z College of Staten Island, i jego współpracownicy, opracowali model pokazujący, jak geografia nowojorskiego wybrzeża może wzmocnić siłę fali przypływu wywołanej przez potężną burzę. Określili tym samym zagrożenie, jakie wywołałaby taka sytuacja na nisko położonych nadmorskich obszarach metropolii. Uderzenie huraganu Sandy w cztery miesiące później pokazało, jak trafne były te przewidywania.

Po Athenie nadejdzie Brutus

Amerykańscy meteorolodzy po raz pierwszy w historii nadają imiona burzom śnieżnym. Już na początku listopada poznaliśmy Athenę, która dotarła na Wschodnie Wybrzeże. Teraz od Kanady nadciąga Brutus.

Zima u Polaków na Wschodnim Wybrzeżu. Śnieżyce przyszły śladami huraganu

Fala mrozów, śnieg i porywisty wiatr - we wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszkańcy wciąż borykają się ze skutkami huraganu Sandy, uderzył kolejny żywioł. Front Nor'easter w czwartek ponownie pozbawił prądu część mieszkańców. W Kontakcie Meteo swoje relacje zamieszczają Reporterzy 24 z USA.