Trójmiasto

Trójmiasto

"Tatuaże zrobiłam z wdzięczności". Prostytutki bronią gangu sutenerów

Traktowali je jak przedmioty i swoją własność. Sygnowali to w specyficzny sposób - tatuażami na ciele. W Gdańsku ruszył proces sutenerów, którzy mieli czerpać korzyści z prostytucji co najmniej 70 kobiet. Choć trudno w to uwierzyć, część z nich broni swoich pracodawców: - Zrobiłyśmy tatuaże z własnej woli, z wdzięczności za to, że chłopaki zapewniali nam bezpieczeństwo - przekonuje jedna z kobiet reportera "Blisko Ludzi".

Biedroń wyciąga rękę do PO? Marek Biernacki wiceprezydentem Słupska

Marek Biernacki z Ustki w słupskim ratuszu ma odpowiadać między innymi za spółki miejskie i inwestycje. Obecnie jest radnym sejmiku wojewódzkiego z ramienia Platformy Obywatelskiej, ale podkreśla, że decyzji o przyjęciu propozycji Biedronia nie należy traktować w kategoriach politycznych. – Na tym stanowisku nie reprezentuję partii – mówi Biernacki.

Naukowcy szukają leku, który może pomóc w gojeniu się ran

Cztery instytucje naukowe i dwie firmy biotechnologiczne - głównie z Gdańska - pracują wspólnie nad lekiem, który może pomóc w gojeniu się ran. Obiektem ich badań są nowo odkryte substancje bioaktywne, które mają być aplikowane na zranienia w formie hydrożeli.

Idzie 500 km wzdłuż wybrzeża, żeby spełniać marzenia chorych dzieci

Rafał Dadej z Fundacji Trzeba Marzyć, który w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia rozpoczął marsz wzdłuż wybrzeża dotarł dziś do Trójmiasta. To 12. dzień jego wyprawy, za dwa dni podróżnik zamierza finiszować w Piaskach na Mierzei Wiślanej. Za każdy kilometr, który przejdzie, sponsorzy wpłacą 10 zł na konto jego fundacji. Dzięki temu organizacja zyska środki na spełnianie kolejnych marzeń chorych dzieci.

To nie była tratwa ze statku Cemfjord. Nadal szukają polskich marynarzy

Tratwa ratunkowa, którą odnaleziono na wybrzeżu jednej z pobliskich wysp, nie pochodzi ze statku Cemfjord. Akcja poszukiwawcza polskiej załogi cementowca, który uległ katastrofie u wybrzeży Orkadów w północnej Szkocji, trwa, ale odbywa się nie na morzu, a z powietrza - powiedziała w rozmowie z TVN24 polska konsul w Edynburgu Anna Dzięciołowska. Szkocka prasa pisała w niedzielny poranek o tym, że po weekendowych poszukiwaniach głównym zadaniem dla służb stało się teraz wydobycie wraku statku i jego odholowanie.

Muzeum w podziemiach chce zamknąć czołg. Rekonstruktorzy protestują

W gdańskim Muzeum II Wojny Światowej, które wciąż jest w budowie w połowie stycznia pojawią się pierwsze eksponaty. W podziemnej części obiektu zostanie umieszczony m.in. historyczny czołg Sherman. Trzeba zrobić to jeszcze w trakcie budowy, dlatego że już niedługo cały ten ogromny wykop zostanie zamknięty stropem. Pomysł ten nie spodobał się jednak miłośnikom militariów. Nie godzą się z tym, że czołg z podziemi muzeum nie będzie mógł już nigdy wyjechać.

W Słupsku podpalał auta, a w Malborku groził? 44-latek aresztowany

44-letni mieszkaniec Słupska miał żądać od rodziny z Malborka, by ta oddała mu kolekcję monet - podała policja. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że Czesław M. groził im śmiercią. Mężczyzna trafił już do aresztu na 3 miesiące. Okazało się, że to ten sam 44-latek, którego gdańska prokuratura oskarża o podpalenie aut słupskiego działacza.

Ukradli bankomat. Została tylko dziura

Z centrum Władysławowa zniknął... bankomat - to nie żart, tylko szybka akcja złodziei, którzy wyrwali i ukradli całą maszynę. Policjanci milczą jak zaklęci i szukają sprawców. Na razie nikogo nie zatrzymano.

Wichura powaliła 60-metrowy maszt

Silny, porywisty wiatr powalał drzewa i zrywał linie energetyczne na Pomorzu. W piątek wieczorem przewrócił też 60-metrowy maszt nadawczy w Rekowie Górnym na Kaszubach.

List do proboszczów i spotkania z pacjentami. "Chcemy wytłumaczyć, o co nam chodzi"

– Piszemy list do proboszczów. Poprosimy, żeby odczytano go w najbliższą niedzielę w ogłoszeniach duszpasterskich. Chcemy po prostu wytłumaczyć przeciętnemu pacjentowi, o co chodzi - mówi dr Andrzej Zapaśnik, jeden z lekarzy, który nie podpisał umowy z NFZ. Pomorscy lekarze POZ spotkali się w Gdańsku, żeby omówić patową sytuację z Ministerstwem Zdrowia.

2015: rok wielkich zamówień obronnych. MON: będą naciski

Helikoptery, okręty, systemy przeciwlotnicze - MON zamierza w tym roku rozstrzygnąć najważniejsze i najkosztowniejsze programy zbrojeniowe ujęte w Planie Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych. Łączna wartość umów, jakie zamierza podpisać w tym roku, to kilkadziesiąt miliardów złotych. Ministerstwo nie ukrywa, że spodziewa się nacisków politycznych i biznesowych.