Trójmiasto

Trójmiasto

"To jest gra. Czas wyczekiwania to forma nacisku ze strony porywaczy"

- W rejonie Nigerii rzadko dochodzi do porwania statków czy całych załóg - częściej słyszy się o porwaniach części załogi - powiedział w programie "Tak jest" kpt. Marek Niski, który w 2008 r. był kapitanem porwanego przez somalijskich piratów tankowca Sirius Star. Komentował on porwanie polskich marynarzy, którzy trafili w ręce nigeryjskich piratów.

Śledztwo ws. rakiety Bigos, która wylądowała w ogródku. Zarzuty za materiały wybuchowe

Dwumetrowa rakieta, która spadła na jedno z podwórek w Mrzezinie, postawiła na nogi wszystkie służby. Teraz prokuratura wyjaśnia, jak duże niebezpieczeństwo sprowadzili na mieszkańców dwaj mężczyźni, którzy ją wystrzelili. 42-latek został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Z kolei 39-latek jeszcze składa wyjaśnienia jako świadek zdarzenia. Obaj opuszczą policyjną izbę zatrzymań.

Brutalnie zabił 5-letnią córkę. "Według nowej opinii biegłych jest niebezpieczny"

Jest druga opinia biegłych w sprawie Mariusza L., który brutalnie zabił swoją 5-letnią córkę. Jak nieoficjalnie dowiedziała się telewizja TVN24, tym razem psychiatrzy stwierdzili, że mężczyzna byłby niebezpieczny na wolności. Poprzednim razem biegli uznali, że był niepoczytalny i nie może odpowiadać za zbrodnię, bo gdy zabił dziewczynkę, był odurzony marihuaną.

"Zapaliły się drewniane deski pod asfaltem". Płonął zabytkowy most w Tczewie

Przez kilka godzin strażacy walczyli z buchającymi płomieniami na Moście Lisewskim w Tczewie. Wieczorem zapaliły się tam drewniane deski ułożone pod asfaltem. To była trudna akcja. Na szczęście udało się uratować XIX- wieczną konstrukcję. Nie wykluczone, że do zaprószenia ognia mogły się przyczynić prowadzone na moście prace remontowe.

Jacek Karnowski oburzony zapowiedzią apelacji. Prokurator: to medialna próba dyskredytacji

Prezydentowi Sopotu nie spodobała się zapowiedź wniesienia przez prokuraturę apelacji od uniewinniającego go wyroku w sprawie tzw. afery sopockiej. – Ugruntowuje to moje wrażenie, że pan prokurator nie był w śledztwie obiektywny – napisał w oświadczeniu Jacek Karnowski. Rzecznik prokuratury ocenił to, jako "głęboko nietaktowną i nie na miejscu, medialną próbę dyskredytacji autora aktu oskarżenia".

Trzy osoby zmarły po imprezie na uniwersytecie. Senat za odwołaniem rektora

Senat Uniwersytetu Technologiczno–Przyrodniczego poparł wniosek minister Kultury i Szkolnictwa Wyższego o odwołanie rektora. Ostateczna decyzja zapadnie 3 grudnia. To konsekwencja tragedii, do jakiej doszło w trakcie otrzęsin w połowie października. Do szpitala, po imprezie, trafiło kilkanaście osób, troje studentów zmarło.

20-metrowa choinka stanęła w centrum Gdańska

20-metrowy świerk tradycyjnie stanął na Długim Targu w Gdańsku. Jak chwalą się władze miasta to prawdopodobnie najwyższa naturalna choinka w kraju. Okazałe drzewo ozdobi 300 bombek oraz 2- kilometrowy sznur lampek.

Wójt Przechlewa prawomocnie skazany za kolizję "pod wpływem"

Wójt Przechlewa nie uniknie kary za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu i spowodowanie stłuczki. Sąd Okręgowy w Słupsku utrzymał wyrok pierwszej instancji. Samorządowiec musi zapłacić grzywnę, stracił też prawo jazdy. Stanowisko jednak zachowa.

29-latek zaginął po przesłuchaniu w komendzie. Ciało znaleziono w lesie

Ciało mężczyzny znaleziono ponad miesiąc temu w lesie nieopodal oczyszczalni ścieków w Kartuzach. Teraz okazało się, że to 29-latek, który zaginął w połowie lipca po przesłuchaniu w komendzie policji. Trafił tam, bo był pijany i zakłócał porządek. W komendzie wytrzeźwiał, przyjął mandat, wyszedł z budynku i ślad po nim zaginął.

Miała być zielona herbata, były narkotyki. Ponad 3 tony

W gdańskim porcie policjanci przechwycili rekordowy przemyt narkotyków - ponad trzy tony khatu pochodzącego z Afryki. Wartość narkotyku szacuje się na 9 mln dolarów. W związku ze sprawą, niemiecka policja, współpracująca z polskimi funkcjonariuszami, zatrzymała pięć osób pochodzących z Turcji, Kamerunu, Beninu, Etiopii i Kongo. Wcześniej na terenie Krakowa zatrzymanych zostało trzech Polaków.

Przeszli ulicami Gdyni, by upamiętnić ofiary terrorystów

Najpierw msza, potem marsz milczenia ulicami miasta przed pomnik ofiar Grudnia 70. W ten sposób mieszkańcy Gdyni solidaryzowali się z Francuzami opłakującymi ofiary zamachów terrorystycznych. W tym samym czasie na ulicach Gdańska pojawili się przeciwnicy przyjmowania przez Polskę imigrantów z Bliskiego Wschodu. W obu przypadkach obyło się bez incydentów.

Mistrzowie armwrestlingu zmierzyli się w Rumi. "Siła nie jest najważniejsza"

W weekend Rumia zmieniła się w stolicę armwrestlingu. W zawodach Pucharu Świata wzięło udział ponad 100 zawodników z ponad 20 krajów. Walki trwały od kilku sekund do kilkudziesięciu minut. - Siła nie jest najważniejsza. O zwycięstwie decydują: technika, taktyka, specyficzna siła, szybkość i psychika - zapewnia Marlena Wawrzyniak, wicemistrzyni świata w tej dyscyplinie.

Gdańsk "wczoraj i dziś". Niezwykłe zdjęcia odradzającego się miasta

Z zamiłowania do historii i fotografii - tak powstała seria zdjęć pokazująca jak przez dziesięciolecia zmieniał się Gdańsk. - Stare zdjęcia, głównie z regionu Pomorza, udostępnia mi Archiwum Państwowe w Gdańsku. Potem odnajduję najbardziej zbliżony punkt, z którego były zrobione zdjęcia i staram się uchwycić ten sam kadr. Tak powstaje nakładka na stare zdjęcie, dzięki której możemy zobaczyć jakie zaszły zmiany - opowiada Paweł Tarełko.

Ukradli maszynę z placu budowy. Wpadli po roku, przez ogłoszenie w sieci

Policjanci z Elbląga po roku rozwikłali zagadkę kradzieży maszyny ze strzeżonej budowy centrum handlowego. Okazało się, że za zniknięciem 300-kilogramowej gwintownicy stoi trzech mężczyzn, którzy pracowali przy budowie galerii. Wpadli, bo swój łup chcieli sprzedać i dali ogłoszenie. Teraz grozi im nawet do 5 lat więzienia.

Zebrali historie pomorskich kapliczek. "Jest ich ponad 2 tysiące, a każda wyjątkowa"

Są ukryte przy leśnych duktach, ruchliwych drogach, remizach i domostwach. Każda z nich jest wyjątkowa i ma swoją niezwykłą historię. Przydrożne kapliczki zachwyciły gdańskich muzealników. Przez pięć lat wytrwale je fotografowali, liczyli i spisywali ich historie. Na mapie zaznaczyli dotąd lokalizację ponad dwóch tysięcy kapliczek. To jednak jeszcze nie koniec.