Trójmiasto

Trójmiasto

W 6 dni z Helu na Rysy. Komandosi rozpoczęli ultratriathlon

Najpierw przepłyną przez Zatokę Gdańską, potem pojadą rowerami do Zakopanego, a na końcu wejdą na Rysy. Komandosi z Formozy, Gromu, JW Komandosów, Agat, Nil i US Navy SEALs chce w ten sposób oddać hołd zmarłemu w katastrofie smoleńskiej Dowódcy Wojsk Specjalnych gen. Potasińskiemu.

Platforma listy pisze. Kopacz liderem w stolicy, Śledzińska-Katarasińska rezygnuje i ciche poparcie dla Giertycha

Kolejne regionalne władze Platformy Obywatelskiej przedstawiają skład list kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu. Większych zaskoczeń nie ma, ale w Łodzi z kandydowania zrezygnowała Iwona Śledzińska-Katarasińska, która była posłanką nieprzerwanie od 1991 roku. Dużo niepewności jest też na Mazowszu, gdzie regionalne władze PO już w czwartek przedstawiły swoje listy. Partia nie wie jeszcze, co zrobić z kilkoma swoimi czołowymi politykami. Jednocześnie PO chce wesprzeć Romana Giertycha.

Gdynia podbija Skandynawię. Nowy most popłynie na barce do Danii

450-tonowy most popłynie z Gdyni do Danii. Kładka połączy dwie popularne dzielnice Kopenhagi - Nyhavn i Nordatlantens Brygge. Załadowanie olbrzymiej konstrukcji odbyło się w piątek w Gdyni na hali Vistalu na Nadbrzeżu Indyjskim. To ostatnia okazja, aby zobaczyć most w Polsce. Na specjalnej barce zostanie przetrasportowany do Danii.

Ofiary komunizmu na gdańskim cmentarzu

Pracownicy IPN odnaleźli na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku szczątki 44 osób. Badacze poszukiwali pochówków ofiar komunizmu. Niektóre znalezione szczątki noszą ślady po kulach, co sugeruje, że natrafiono na groby więźniów straconych w areszcie na ulicy Kurkowej w Gdańsku.

Gortat i Wałęsa kibicowali Lechii

22 tysiące kibiców obejrzało w środę na gdańskim stadionie mecz ekstraklasowej Lechii z finalisty Ligi Mistrzów i mistrza Włoch. Na trybunach nie zabrakło byłego prezydenta Lecha Wałęsy, który symbolicznie rozpoczął spotkanie. Na trybunach oglądał mecz m.in. z Marcinem Gortatem.

Zatoka Sztuki od sierpnia bez plaży. Właściciele: będziemy walczyć

Sopoccy urzędnicy uważają, że właściciele Zatoki Sztuki nie przestrzegają ciszy nocnej i organizują nielegalne koncerty. Z tych powodów miasto wypowiedziało klubowi dotychczasową umowę dzierżawy plaży, na której odbywały się popularne koncerty. Właściciele twierdzą jednak, że nie naruszyli zasad umowy z miastem i dodają, iż o cofnięciu decyzji o dzierżawy plaży dowiedzieli się nie od urzędników, a z mediów.

Półnaga studentka biegała po ośrodku wypoczynkowym, nagle straciła przytomność

21-letnia studentka, wypoczywająca w Krynicy Morskiej rozebrała się, wbiegła na teren ośrodka wypoczynkowego, po czym nagle straciła przytomność. Było podejrzenie, że może być pod wypływem dopalaczy. Karetką odwieziono ją do szpitala w Elblągu. W jej torebce policjanci znaleźli torebkę z suszem. Okazało się, że jest to marihuana.

Groziła bronią sąsiadce, w mieszkaniu miała mały arsenał

60-letnia mieszkanka Gdańska podczas awantury zagroziła sąsiadce, że użyje broni. Na miejscu pojawili się policjanci. Okazało się, że oprócz pistoletu, którym zastraszała sąsiadów, kobieta miała w domu rewolwer, wiatrówkę i ponad 80 sztuk amunicji. Kobiecie za nielegalne posiadanie broni grozi 8 lat więzienia.

Portrety asa przestworzy na ogonie myśliwca MiG-29. "W ten sposób chcemy uczcić także innych bohaterów"

Żołnierze z Malborka uhonorowali asa przestworzy i bohatera kampanii wrześniowej. Na ogonach tamtejszego szkolno-bojowego myśliwca MiG-29 pojawił się wizerunek gen. Stanisława Skalskiego. - Mam nadzieję, że za zgodą naszych przełożonych uda się uczcić pamięć także innych pilotów, którzy walczyli w kampanii wrześniowej a także bitwie o Anglię - mówi Leszek Błach, dowódca 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku.

Oburzyło go odebranie renty kobiecie bez nogi. Skomentował to na budynku ZUS i się podpisał

- Jesteście moralnymi trupami - tak o lekarzach orzecznikach słupskiego ZUS napisał na murach budynku 38-letni mieszkaniec woj. kujawsko-pomorskiego. "Komentarz" dotyczył kontrowersyjnej decyzji urzędników, którzy odebrali chorej na raka Ewie Lemkiewicz rentę. Kobiecie amputowano nogę, ale od lekarzy usłyszała, że "ma dwie ręce, więc może pracować". Autor się nie krył. Podpisał się imieniem i nazwiskiem, nagrała go też kamera monitoringu. Sam jest pracownikiem ZUS, ale innego oddziału.

Oferowali fototapety ze zdjęciami z obozu Stutthof. "To tak oburzające, że aż brakuje słów"

Wieża strażnicza z niemieckiego obozu koncentracyjnego na ścianie sypialni – taka propozycja pojawiła się na stronie internetowej firmy, która zajmuje się drukowaniem fototapet. Pracownicy Muzeum Stutthof, którzy zauważyli tam zdjęcia obozu koncentracyjnego nie kryją oburzenia. Interweniowali już u właściciela strony. Według dyrektora muzeum problem jest większy. - Coraz częściej obserwujemy brak refleksji - mówi.

15-latek zrobił rozróbę w sklepie. Miał 4 promile alkoholu we krwi

Kompletnie pijany 15-latek awanturował się w jednym z lęborskich marketów. Miał prawie 4 promile alkoholu we krwi. Ze sklepowej półki ściągnął butelkę whisky i próbował wyjść z nią bez płacenia. Chłopak po szarpaninie z ochroniarzami i policjantami trafił do szpitala w Lęborku. Był wielokrotnie notowany.

Za kierownicą w poślizgu. Sprawdzamy nowy tor na Pomorzu

W Pszczółkach koło Tczewa powstał pierwszy w Polsce północnej profesjonalny ośrodek doszkalający technikę jazdy. Płyty poślizgowe, tor kartingowy i plac manewrowy, to tylko część z obiektów, które czekają na kierowców, chcących doskonalić swoje umiejętności za kierownicą.

Wybierają "7 Cudów Polski". O tytuł walczy skansen we Wdzydzach

Ekipa polskiej edycji magazynu "National Geographic" podróżuje po kraju w poszukiwaniu najciekawszych jego zakątków. W tym roku, podróżnicy zachwycili się skansenem na Wdzydzach Kiszewskich. Nominowano go do plebiscytu "7 Cudów Polski". Muzeum rywalizuje z 15 innymi miejscami.

Kąpiele, plaża i owocowe lody. Zapomniana historia Westerplatte

Dziś to miejsce kojarzy się przede wszystkim z początkiem II wojny światowej. Ale zanim pojawili się tu pierwsi żołnierze, kuracjuszom Domu Zdrojowego długie, letnie wieczory umilała orkiestra, a najlepsze lody i ciastka serwowała kawiarnia Schulza. Dzień wypełniony zabiegami kończono spacerem po cesarskim molo. Oto zapomniana historia Westerplatte.

Gdański sąd prosi o wyłączenie z prowadzenia sprawy Amber Gold. "Dla dobra wymiaru sprawiedliwości"

Sąd Okręgowy w Gdańsku wysłał wniosek do Sądu Najwyższego o wskazanie równorzędnego sądu, który miałby zająć się sprawą Amber Gold. "Po prostu ten sąd jest już spalony dla tej sprawy "- to komentarz anonimowej osoby na jednym z internetowych blogów, we wniosku - do którego dotarła TVN24 - przytaczany przez gdański sąd jako jeden z argumentów. Gdański wymiar sprawiedliwości boi się też zarzutów ze strony społeczeństwa o brak obiektywizmu i rzetelności.