Wielka Brytania

Wielka Brytania

Ironiczne poczucie humoru, picie na umór i kiepska pogoda są najczęstszymi powodami narzekań wśród imigrantów mieszkających na Wyspach Brytyjskich - wynika z ankiety przeprowadzonej wśród obcokrajowców. Ponad połowa z nich uważa, że Brytyjczycy wpasowują się w powszechnie panujący stereotyp.

Brytyjscy labourzyści wdali się w spór z dwoma wielkimi sieciami handlowymi - Tesco i Next - zarzucając im, że faworyzują pracowników z Europy Wschodniej kosztem Brytyjczyków. - To niesprawiedliwe zatrudniać zagranicznych pracowników zamiast rodzimych - powiedział minister ds. imigracji w labourzystowskim gabinecie cieni Chris Bryant.

Płeć, waga, godzina narodzin, samopoczucie mamy i noworodka, czyli komplet informacji o dziecku Kate i Williama z porodówki szpitala Świętej Marii w Londynie wyciekł cztery godziny po fakcie. To dużo jak na newsa, którego ścigali niemal wszyscy i to w czasach, w których technologicznie można niemal wszystko. Jak dziś dba się o dyskrecję w takich sytuacjach?

"Royal baby" jeszcze nie ma imienia, a już wiadomo kim będzie i jak będzie żyło - zgodnie z etykietą. Urodzony wczoraj potomek brytyjskiej królowej już teraz wiedzie życie dostatnie, żeby nie powiedzieć luksusowe. Z pewnością może mieć wszystko, o czym tylko zamarzy. Poza jednym - życiem na własny rachunek i według własnego widzimisię. Jak będą wyglądać pierwsze dni, a potem kolejne tygodnie, miesiące i lata młodego księcia?

Po informacji o szczęśliwych narodzinach syna Kate i Williama, wszyscy czekają na wieść o imieniu, jakie będzie nosił królewski potomek. Najczęściej obstawiane to George i James, ale nie brakuje tak egzotycznych, jak Chardonnay. Na razie nie wiadomo, kiedy ogłoszone zostanie imię Baby Cambridge.