Polityka zagraniczna USA

Polityka zagraniczna USA

Choć Donald Trump już ponad tydzień temu sugerował, że silny zespół US Navy skoncentrowany wokół lotniskowca atomowego USS Carl Vinson zmierza w kierunku Korei Północnej, to okazuje się, iż dopiero teraz ruszył we wskazanym kierunku. Wcześniej płynął w zupełnie innym. Trwające od kilku dni zamieszanie z lotniskowcami pokazuje, jak trudno "zmusić je do posłuszeństwa".

Lotniskowiec USS Carl Vinson i towarzyszące mu okręty w przyszłym tygodniu mają dopłynąć w pobliże Korei Północnej - poinformowały amerykańskie media, powołując się na źródła wojskowe USA.

"Washington Post" ostrzega w komentarzu redakcyjnym przed zagrożeniem północnokoreańskimi pociskami balistycznymi, które prezentowano podczas sobotniej defilady w Pjongjangu. Dziennik ocenia, że działania administracji USA podążają starymi ścieżkami.

Prezydent USA Donald Trump w mijającym tygodniu zmienił stanowisko w kluczowych sprawach – wskazują amerykańscy komentatorzy. Jego odejście od platformy wyborczej jest - według mediów - zwycięstwem pragmatycznego, bardziej umiarkowanego skrzydła Białego Domu.

Prezydent USA Donald Trump wyraził na Twitterze przekonanie, że napięte obecnie relacje między jego krajem a Rosją "ułożą się", dzięki czemu zapanuje "trwały pokój". Ocenił również, że Chiny zaangażują się w sprawę programu atomowego Korei Północnej.