Misje wojskowe USA

Misje wojskowe USA

Niespotykana koncentracja sił. Pod bokiem Kima może się zjawić potężna armada

US Navy zadecydowała o wysłaniu trzeciego lotniskowca atomowego w region Azji Wschodniej - twierdzi Voice Of America, powołując się na swoje źródła. Oznaczałoby to zgromadzenie w zapalnym regionie aż trzech wielkich okrętów, co zdarza się wyjątkowo rzadko. Obecność takiej armady byłaby wyraźnym sygnałem pod adresem Korei Północnej i Chin.

Doradcy Trumpa mają nową strategię walki z talibami

Najwyżsi rangą doradcy prezydenta Donalda Trumpa do spraw wojskowych i polityki zagranicznej stworzyli nową strategię walki z talibami w Afganistanie. Wprowadzenie w życie tej strategii oznaczałoby powrót do większego zaangażowania zbrojnego USA w tym kraju - pisze we wtorek "Washington Post".

Dwa lata w kosmosie. Dwa eksperymenty ujawniono, reszta informacji tajna

Mały robot-wahadłowiec amerykańskiego wojska spędził w kosmosie rekordowe 718 dni. Po lądowaniu przedstawiciele Pentagonu wydali tylko kilka ogólnikowych komunikatów. Nie ujawniono żadnych dodatkowych informacji na temat tego, co tajemnicza maszyna robiła przez dwa lata w kosmosie. Wiadomo tylko to, co wojskowi powiedzieli przed startem o dwóch zaplanowanych eksperymentach.

Tak prezentują się amerykańskie F-35 nad Europą

Myśliwce F-35 amerykańskich sił powietrznych rozpoczęły swoją pierwszą misję szkoleniową nad kontynentalną Europą. Samoloty bazują na lotniskach w Bułgarii i Estonii. Ich rozmieszczenie jest częścią European Reassurance Initiative - planu wzmocnienia obecności wojskowej Stanów Zjednoczonych na tak zwanej wschodniej flance NATO. Jego założenia zostały zaprezentowane w 2014 roku w Warszawie przez prezydenta Baracka Obamę.

Kolejne amerykańskie śmigłowce przylecą do Powidza

Siły lądowe USA w najbliższych tygodniach będą kontynuować przemieszczanie sprzętu do bazy lotniczej w Powidzu (Wielkopolskie), między innymi śmigłowców szturmowych AH-64 Apache i transportowych CH-47 Chinook - potwierdziła ambasada USA w Warszawie.

Chiny "chciały zhakować amerykański system obrony THAAD"

Południowokoreańskie media, powołując się na wcześniejsze doniesienia stacji CNN, piszą w piątek o możliwości zhakowania systemu obrony THAAD przez Chiny. Amerykańska telewizja bazuje na komentarzach krajowych specjalistów od cyberbezpieczeństwa.

Amerykanie grożą, ale przyznają: mamy poważne braki amunicji

Amerykanie posiadają w pobliżu Korei Północnej, oraz w całym regionie Dalekiej Azji, znaczne siły wojskowe. Pozwalają one Waszyngtonowi przyjmować twardą postawę wobec reżimu w Pjongjangu. Dowodzący nimi admirał przyznał jednak, że są problemy. - Brakuje nam pewnych typów amunicji - ujawnił Kongresowi admirał Harry Harris. Ma też dostawać znacznie mniej sił, niż potrzebuje.