Twitter

Twitter

W Turcji przywrócono we wtorek rano dostęp do mediów społecznościowych, po tym jak zablokowano je w poniedziałek za zamieszczenie zdjęć uprowadzonego w Stambule prokuratora, któremu porywacz przystawia do głowy pistolet i który zginął w nieudanej próbie uwolnienia.

- To na twarzach dzieci najbardziej widać cierpienie związane z wojną - stwierdził fotograf, który w jednym z syryjskich obozów dla uchodźców zrobił zdjęcie 4-latki. Hudea na widok aparatu uniosła ręce do góry, w geście poddania się. Myślała, że to broń. Fotografia trafiła do mediów społecznościowych, a historia dziewczynki poruszyła internautów.

Choć jeszcze niewiadomo, kto zastąpi Daniela Craiga w roli Jamesa Bonda, nie brak spekulacji, że po raz pierwszy w historii będzie to czarnoskóry aktor - Idris Elba. Zdaniem Rogera Moore'a to "ciekawy, ale nierealny pomysł". Opinia legendarnego odtwórcy roli agenta 007, którą niektórzy uznali za rasistowską, wywołała falę krytyki w internecie.

W pobliżu swojej farmy, na obrzeżach Nowego Jorku, rolnik znalazł nowo narodzone jagnię. Zwierzę opuszczone przez matkę było przemarznięte i groziła mu śmierć. Mężczyzna zaopiekował się nim, nakarmił i ogrzał. Później baranek trafił pod opiekę pary, z którą mieszka do tej pory. Spacerując po nowojorskich ulicach dziwi, zachwyca, a jego zdjęcia robią furorę w mediach społecznościowych.

To miało być zwykłe urodzinowe przyjęcie. Ale na zaproszenie od 13-latka cierpiącego na zespół Aspergera nie odpowiedział nikt z jego kolegów. Rozczarowana matka chłopaka poprosiła o pomoc internautów. Ich reakcja przeszła jej najśmielsze oczekiwania.

"Ayham Ahmad Al-Hariri, mężczyzna z miasta Daraa, zastrzelony 18 marca 2011 roku. Jak dużo jeszcze?". W serwisie Twitter powstał profil, na którym regularnie pojawiają się podobne wpisy. Założyciele planują wymienić 100 tys. ofiar wojny w Syrii. Dotychczas podano ich ponad 11 tys., a Ayham Ahmad Al-Hariri jest jedną z nich.

Kobieta z Chin, która zamówiła sukienkę w internecie, by pokazać, że ta kupiona różni się od tej ze zdjęcia w sklepie internetowym, założyła kreację i umieściła w serwisie swoje zdjęcia. Przypadków, kiedy kreacja w sklepowej ofercie mocno różni się od tej kupionej, jest znacznie więcej.

Sobota upływa pod znakiem konwencji wyborczych. Obecny prezydent ruszył "bronkobusem" w podróż po Polsce. Andrzej Duda odwiedził Londyn. Magdalena Ogórek plan swojej prezydentury przedstawiła na Sejmiku Kobiet Lewicy, a Janusz Palikot odwiedził Legionowo, o czym poinformował na Twitterze publikując selfie... ze znakiem drogowym. Zdjęcie chętnie komentują internauci.