Twitter

Twitter

Atak hakerów na Twittera i prośba o bitcoiny. Włamano się na konta Bidena, Obamy, Gatesa i Muska

Znani Amerykanie korzystający z Twittera stali się w środę wieczorem ofiarami bezprecedensowego włamania. Hakerzy wysłali tysiące tweetów - z oficjalnych kont między innymi Joe Bidena, kandydata na prezydenta USA, Baracka Obamy, byłego prezydenta USA czy miliardera Billa Gatesa - zachęcających do wpłacania darowizn na wskazany portfel bitcoinowy. Skradziono w ten sposób ponad 100 tysięcy dolarów.

Twitter wstrzymał usuwanie kont

Twitter na razie nie będzie usuwał nieaktywnych kont - to efekt fali protestów użytkowników, którzy wskazywali, że w ten sposób znikną konta zmarłych bliskich. Firma ma opracować sposób ich "upamiętnienia" - informuje BBC.

Szef Twittera stawi się przed Komisją Federalną

Jak poinformowała w piątek agencja Reutera, Jack Dorsey, dyrektor wykonawczy Twitter Inc. 5 września złoży zeznania przed Federalną Komisją Handlu w sprawie firmowych algorytmów i monitorowania treści w medium społecznościowym, którym kieruje. Komisja zaznaczyła, że liczy na jego "szczere i przejrzyste" zeznania.

Sąd: Donald Trump nie może blokować krytyków na Twitterze

Nowojorski sąd uznał w środę, że prezydent Donald Trump nie może z powodu różnicy poglądów blokować użytkowników na Twitterze. Sędzia argumentowała, że uniemożliwienie im wyrażania własnych opinii narusza ich prawo do wolności wypowiedzi, zawarte w pierwszej poprawce do amerykańskiej konstytucji.

Trump do May: skup się na islamskim terroryzmie, a nie na mnie

"Nie skupiaj się na mnie, skup się na destrukcyjnym, radykalnym islamskim terroryzmie, który panoszy się w Wielkiej Brytanii" - tak na Twitterze Donald Trump zwrócił się do Theresy May. W ten sposób prezydent USA odpowiedział rzecznikowi brytyjskiego rządu, który w imieniu Downing Street skrytykował Amerykanina za udostępnienie na Twitterze antymuzułmańskich nagrań zamieszczonych wcześniej przez brytyjską skrajną prawicę.

NASA buntuje się przeciwko Trumpowi. W sieci powstało podziemie

Amerykańscy naukowcy jednoczą się przeciwko cenzurze. Pracownicy rządowych agencji, w tym między innymi NASA, uruchomili alternatywne konta na Twitterze. Jak twierdzą, zrobili to w obawie przed ingerowaniem administracji prezydenta Donalda Trumpa w treść naukowych publikacji.