Twitter

Twitter

Papież na Twitterze o współczesnym niewolnictwie

"Handel ludźmi, organami, praca przymusowa, prostytucja są współczesnym niewolnictwem i zbrodnią przeciwko ludzkości" - głosi wpis, jaki umieścił we wtorek na Twitterze papież Franciszek z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Handlu Niewolnikami.

Mieszkańcy Nicei "otworzyli drzwi"

Mieszkańcy Nicei w nocy po ataku terrorystycznym "otworzyli drzwi", dla osób, które szukały schronienia. Francuzi na Twitterze pod hasztagiem #PortesOuvertesNice (otwarte drzwi Nicea) informowali o bezpiecznych miejscach, a także sami oferowali noclegi.

"Więzienny skarb", czyli kolejna miss policyjnego aresztu

Była już "najładniejsza kryminalistka", był "najprzystojniejszy przestępca na świecie", teraz jest "więzienny skarb". Ten ostatni tytuł przypadł 24-letniej Sarze Seawright, której zdjęcie, wykonane tuż po aresztowaniu, zachwyciło użytkowników Twittera.

Andrzej do 13 maja nie rysuje #BoRejting

Na prośbę ministra finansów do prezesa Trybunału Konstytucyjnego o wstrzymanie się z wypowiedziami do 13 maja odpowiedział nie tylko zainteresowany, ale też internauci. Bardzo wielu internautów, którzy pod hashtagiem #BoRejting deklarują, czego nie zrobią do 13 maja.

Za kulisami. Tego nie pokazały telewizje

440 tys. wpisów w minutę. Tak Leonardo DiCaprio pobił rekord wspomnień na Twitterze. Był głównym, choć nie jedynym bohaterem mediów społecznościowych, które minionej nocy zostały zdominowane przez Oscary.

"Co do...!?". Tak zareagował na nietrafiony prezent

Nie wystarczy, że wiemy, jaką grę chce dostać dziecko. Należy pamiętać żeby kupić jej odpowiednią wersję. Niestety ten młody chłopiec pod choinką znalazł starszą edycję gry. Nawet nie próbował ukrywać swojego niezadowolenia.

Zdjęcie martwego Aylana zmieniło nasz język w sieci

Zdjęcie martwego trzyletniego Aylana, leżącego na plaży, które w ciągu 12 godzin zostało wyświetlone na 20 milionach ekranów, zmieniło język debaty europejskiej o migracji - wynika z nowej analizy mediów społecznościowych przeprowadzonej przez naukowców z Sheffield University.