Twitter

Twitter

W miniony weekend na ulice Kijowa wyszły patrole policji, która zastąpiła dotychczasową milicję. Atrakcyjne policjantki i przystojni funkcjonariusze spotkali się z wielkim zainteresowaniem mieszkańców, a teraz robią furorę w mediach społecznościowych.

W internecie nic nie ginie. Mogli się o tym przekonać administratorzy oficjalnego twitterowego konta obu angielskich reprezentacji w piłce nożnej. Postanowili oni złożyć gratulacje swoim reprezentantkom po zajęciu trzeciego miejsca w rozgrywanych w Kanadzie mistrzostwach. Wyszyło - delikatnie mówiąc - niezręcznie.

Od pewnego już czasu Google Photos ma nową funkcję, która odpowiada za grupowanie i tagowanie zdjęć na podstawie tego, co się na nich znajduje. Algorytm, który za to odpowiada, czasem jednak się myli. Doświadczyła tego dwójka młodych Afroamerykanów, których system przyporządkował do albumu… goryle.

Problem dyskryminacji kobiet w Indiach poruszany jest od dawna. Poglądy, choć powoli, to jednak ulegają zmianie, a pokazuje to między innymi akcja premiera Indii. Narendra Modi namawia indyjskich mężczyzn do pokazywania zdjęć z córkami w mediach społecznościowych.