Twitter

Twitter

#WyboryEuropy, #CzasDecyzji, #PKW to jedne z bardziej popularnych polskich hashtagów w 2014 roku. Jednak nie tylko tematy polityczne królowały w mediach społecznościowych. Duże zainteresowanie wywołali fani Legii Warszawa hashtagiem #NiechWygraFutbol. Coś od siebie dorzucili też polscy raperzy organizując akcję #Hot16Challenge.

Connie Ley w testamencie zapisała, że gdy umrze, jej pies ma zostać uśpiony i pochowany razem z nią lub przewieziony do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Utah. To drugie rozwiązanie sporo kosztuje, więc rozważane jest uśpienie zwierzęcia. W sieci trwa protest. Pod hashtagiem #SaveBella internauci szukają sposobu na uratowanie psa.

"Aby adwentowe przygotowanie do Bożego Narodzenia było pełne radosnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem" – napisał w pierwszym tweecie Wojciech Polak, prymas Polski. Jego oficjalne konto na Twitterze ruszyło we wtorek.

Na początku grudnia Światowy Program Żywnościowy (WFP) poinformował, że przez brak środków wstrzymał wydawanie bonów żywnościowych dla syryjskich uchodźców. By móc ponownie rozpocząć ich finansowanie, zorganizował kampanię promowaną w mediach społecznościowych hashtagiem #ADollarALifeline. Szybko zebrano potrzebne środki i wydawanie bonów zostanie wznowione.

Jono Lancaster od dziecka cierpi na zespół Treachera Collinsa, wadę genetyczną, która objawia sie niedorozwojem kości czaszki. Będąc dzieckiem nie akceptował swojego wyglądu. Teraz nie pozwala, by choroba go ograniczała. Dodatkowo spotyka się dziećmi cierpiącymi na to samo schorzenie. Inspiruje je i pokazuje jak żyć pełnią życia.

Louisa Manning w młodości była prześladowana i wyśmiewana z powodu tuszy. Po kilku latach, gdy schudła, spotkała swojego dręczyciela. Ten jej nie poznał i zaprosił na randkę. Dziewczyna na spotkaniu się nie zjawiła, ale zostawiła chłopakowi list, w którym przypomniała o szkolnych doświadczeniach. Ta historia cieszy się teraz w internecie ogromną popularnością.

Po decyzji o niestawianiu w stan oskarżenia policjanta, którego interwencja miała doprowadzić do śmierci Erica Garnera, w Nowym Jorku wybuchły zamieszki. Mieszkańcy protestują nie tylko na ulicach. W sieci powstał hashtag, pod którym biali ludzie przyznają się do własnych przestępstw, za które nie ponieśli odpowiedzialności. Chcą w ten sposób udowodnić rasizm w szeregach funkcjonariuszy policji.

Podczas dwudniowej akcji #DwaWymazyiDoBazy studenci z całej Polski zachęcali do udziału w niej i rejestrowali potencjalnych dawców szpiku. Pomysł szerokim echem odbił się w mediach społecznościowych, co przyniosło efekty. W środę i czwartek studenci zarejestrowali ponad 16 tys. osób.

Po decyzji ławy przysięgłych, by nie stawiać białego policjanta w stan oskarżenia za zastrzelenie czarnoskórego nastolatka, doszło do walk. Wydarzenia te na bieżąco relacjonowali internauci, którzy w jedną noc na Twitterze zamieścili ponad 3,5 miliona wpisów na temat zamieszek. Podpisywali je hashtagiem #Ferguson.

Brytyjczycy za pomocą mediów społecznościowych wyrazili swój sprzeciw wobec polityki Davida Camerona. W weekend jeden z użytkowników Twittera używając hashtagu #CameronMustGo rozpoczął akcję, która sprowadza się do podawania przez internautów kolejnych powodów, dla których premier Wielkiej Brytanii powinien odejść.

W marcu Nickolay Lamm stworzył Lammily - lalkę wzorowaną na typowej nastolatce. Teraz poszedł o krok dalej projektując naklejki imitujące niedoskonałości, z którymi borykają się kobiety na całym świecie. Dzięki nim dziewczynki mogą "ozdabiać" swoje lalki piegami, rozstępami czy trądzikiem.