Twitter

Twitter

Budyń, bigos i ciasteczka. Jak internauci ominęli ciszę wyborczą

W związku z wyborami prezydenckimi od piątku obowiązywała w Polsce cisza wyborcza. Jednak użytkownicy Twittera kolejny raz znaleźli sposób na jej obejście. Ze względu na zakaz bezpośredniego mówienia o prawdopodobnych wynikach, internauci pisali o proponowanym obiadowym menu, cenach na targu lub liście przebojów.

Młodzi muzułmanie też rysują Mahometa

Internetowa akcja pod hasłem "Narysuj Mahometa" miała być odpowiedzią na wystawę jego karykatur w amerykańskim Teksasie. Po niedzielnym ataku dżihadystów na budynek, gdzie zorganizowano wystawę, przekaz internautów nabrał jeszcze silniejszego znaczenia.

"Wygląda znajomo?". Fala memów po nowojorskim balu

4 maja w nowojorskim Metropolitan Museum of Art odbyła się Met Gala 2015. Gwiazdy podczas najważniejszego balu Ameryki chciały zachwycić swoimi strojami. Z pewnością udało im się zwrócić na siebie uwagę internautów.

Kerry pokazuje selfie z osieroconym słoniem

W niedzielę 3 maja John Kerry zakończył oficjalną wizytę na Sri Lance i udał się do Kenii. Po przyjeździe do Nairobi odwiedził tamtejszy park narodowy. Sekretarz stanu podczas wizyty zrobił sobie selfie z osieroconym słoniątkiem.

Twitter ostro w dół na Wall Street

Poważne spadki akcji Twittera na nowojorskiej giełdzie. Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się prawie 20 proc. spadkiem wartości akcji portalu społecznościowego. Powodem był wyciek wyników kwartalnych firmy.

"Kto uszył moje ubrania?". Internauci pytają, producenci nie zawsze wiedzą

Media społecznościowe zapełniły się zdjęciami użytkowników z ich ubraniami i pytaniem do producentów: "kto je uszył?". To efekt internetowej akcji pod hasłem "Dzień Rewolucji w Modzie". Jej pomysłodawcy chcą w ten sposób zwrócić uwagę na to, w jakich warunkach i jakim kosztem powstają ubrania noszone na Zachodzie.

"Pies na autostradzie przejął kontrolę nad ciągnikiem. Nie, nie żartuję"

Wielka Brytania w ostatnich dniach zwariowała na punkcie Dona, psa, który jeździł traktorem. W środę zwierzak wybiegł z farmy i wskoczył do pojazdu swojego właściciela, w którym niechcący nacisnął pedał gazu. Pojazd ruszył i, przebijając polne barierki, wjechał na autostradę. Historia, którą podzieliła się szkocka drogówka, stała hitem sieci.

Nauczycielka namówiła uczniów na wyznania. Odpowiedzi są wzruszające i zaskakujące

Pewna amerykańska nauczycielka nie spodziewała się, jak wzruszające wyznania może usłyszeć od swoich uczniów. Kobieta chciała ich lepiej poznać, poprosiła więc o krótkie, anonimowe notatki o tym, czym chcieliby się z nią podzielić. Poruszona szczerością dzieci, zdecydowała się umieścić ich wyznania w sieci. Jednak nie wszystkim się to spodobało.