Serwisy społecznościowe

Serwisy społecznościowe

- Moje życie totalnie się zmieniło - stwierdza Alan Barnes, niepełnosprawny 67-latek, który po styczniowym napadzie bał się wrócić do własnego domu. Zbiórka pieniędzy na znalezienie dla niego nowego lokum zakończyła się sukcesem. Znaleziono również mężczyznę, który przyznał się do pobicia 67-latka.

- To jest czas na zrównanie płac dla wszystkich raz na zawsze i wyrównanie praw kobiet – zaapelowała ze sceny Patricia Arquette, zdobywczyni Oscara dla najlepszej aktorki za rolę drugoplanową w filmie "Boyhood". Jej przemówienie ożywiło publiczność, głównie Meryl Streep, która z uśmiechem na twarzy wtórowała aktorce, wielokrotnie krzycząc "tak".

Piękno niejedno ma imię. Dobrze wie o tym Mihaela Noroc, rumuńska fotograf, która stworzyła "Atlas piękna". Pokazuje w nim różnorodność urody kobiet z całego świata. Swoje fotografie publikuje w sieci, a internauci doceniają to, że panie pozujące Mihaeli znacznie różnią się od celebrytek z okładek magazynów czy wybiegów.

Zachwyceni obfitym śniegiem mieszkańcy Bostonu wymyślili nowe wyzwanie. Boston Blizzard Challenge polega na nagraniu skoku z okna w śnieżną zaspę. Potem oczywiście trzeba się pochwalić wyczynem w mediach społecznościowych. Burmistrz Bostonu zaapelował o zaniechanie tych "głupich i niebezpiecznych" ewolucji.

Amerykański komik zachęcił internautów do wsparcia jego pomysłu, aby maskotka Jeff Chore Płuco stała się "nową twarzą" producenta papierosów. Zwrócił tym samym uwagę na koncern tytoniowy, który m.in. na opakowaniach papierosów nie informuje o zagrożeniach związanych z paleniem. Internauci tłumnie wsparli akcję. Hashtag #JeffWeCan w ostatnich dniach jest jednym z najczęściej wyszukiwanych w USA.

Jednym z pomysłów Janusza Palikota na kampanię jest rozmowa z ludźmi i debaty z pozostałymi kandydatami na urząd prezydenta Polski. W poniedziałek polityk Twojego Ruchu przez godzinę odpowiadał na pytania zadawane mu przez internautów na Twitterze. Zainteresowani pytali m.in. o wygraną w wyborach i katastrofę smoleńską.

Facebook wprowadził kolejne aktualizacje. Uregulowane zostały zasady działania kont po śmierci ich użytkowników. Dotychczas profile były zamrażane, co budziło sprzeciwy ze strony rodzin. Nowe funkcje pozwolą zapisać w wirtualnym testamencie facebookowe konto bliskiej osobie.

Na fanpage'u nowej partii Janusza Korwin-Mikkego na Facebooku pojawiło się oświadczenie dotyczące przejęcia profilu przez niepowołane osoby. Wyjaśniono, że doszło do włamania na konto jednego z członków Sekcji Warszawskiej, który posiadał uprawnienia administratora. Okazało się jednak, że... to fałszywe konto partii.

Śledząc nasze konta w serwisach społecznościowych błyskawicznie otrzymacie wszystkie najważniejsze informacje z Polski i ze świata. Pokażemy Wam najlepsze zdjęcia i najciekawsze wideo. Konta TVN24, TVN24 Biznes i Świat, Kontaktu 24, TVN Meteo, TVN Warszawa i SPORT.TVN24.pl można obserwować nie tylko na Facebooku, Google Plus i Twitterze, teraz też na Instagramie i w serwisie Pinterest.

67-letni emeryt Alan Barnes został napadnięty i pobity tuż przed własnym domem. Przestał czuć się w nim bezpiecznie. Pomogła sąsiadka, która zorganizowała zbiórkę pieniędzy na przeprowadzkę do nowego lokum. Celem było zdobycie 500 funtów. Ale historia tak bardzo poruszyła internautów, że po trzech dniach na koncie jest już ponad 230 tys. funtów, a kwota wciąż rośnie.

Indonezyjski duchowny islamski Felix Siauw potępił selfie. Uznał, że robienie tego typu zdjęć, szczególnie przez muzułmanki, jest przejawem arogancji. Więcej - stanowi grzech. Na tę krytykę internauci - w tym muzułmańskie kobiety - odpowiadają, zamieszczając w sieci swoje zdjęcia. Ze specjalną dedykacją dla Siauwa.