Jewgienij Bogaczew jest najbardziej poszukiwanym przez USA przestępcą cybernetycznym - twierdzi dziennik "New York Times". Za schwytanie Rosjanina, podejrzewanego o współpracę z rosyjskim wywiadem, FBI oferuje nagrodę trzech milionów dolarów, najwyższą w historii ścigania hakerów.
Kilkudziesięciu uzbrojonych prywatnych najemników z Rosji działało do ubiegłego miesiąca w Libii - potwierdził agencji Reutera szef jednej z firm, która miała ich zatrudniać. Rosjanie działali we wschodniej części kraju, kontrolowanej przez gen. Chalifę Haftara, walczącego z popieranym przez ONZ rządem jedności narodowej.
Prezydenci Rosji i Turcji, Władimir Putin i Recep Tayyip Erdogan, zapewnili w Moskwie o zakończeniu procesu normalizacji w stosunkach obydwu krajów. Putin ogłosił, że Rosja w najbliższym czasie cofnie zakaz zatrudniania tureckich pracowników budowlanych.
Władze Rosji czekają na wizytę kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Przed dwoma krajami stoi zadanie unormowania stosunków - oświadczył w czwartek prezydent Rosji Władimir Putin, przyjmując na Kremlu szefa niemieckiej dyplomacji Sigmara Gabriela.
W czwartek w MSZ nominacje odebrali polscy członkowie Polsko-Rosyjskiej Grupy do Spraw Trudnych. - Podejmujemy działania na rzecz przełamania impasu, w którym się znaleźliśmy - powiedział podczas uroczystości szef MSZ Witold Waszczykowski.
Berlin jest zainteresowany zniesieniem sankcji wobec Rosji, lecz taka decyzja zależy wyłącznie od postawy Moskwy - oświadczył minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble. Polityk CDU ostro zaatakował rosyjską telewizję RT (dawniej Russia Today), zarzucając jej prowadzenie wojny propagandowej.
Szefowie sztabów generalnych Turcji, Rosji i USA spotkali się, by przedyskutować możliwości poprawy koordynacji działań w Syrii, tak by uniknąć starć między różnymi formacjami zbrojnymi prowadzącymi walkę z tak zwanym Państwem Islamskim - oświadczyła we wtorek turecka armia. O planowaniu takiego spotkania wcześniej nie informowano.
Występując w poniedziałek przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości (MTS) w Hadze ukraińska wiceminister spraw zagranicznych Ołena Zerkal zażądała od MTS natychmiastowych działań wobec Rosji w związku z jej rolą w konflikcie na wschodzie Ukrainy.
Szef MSZ Wielkiej Brytanii Boris Johnson oświadczył, że podczas wizyty w Rosji będzie przekonywał szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa, że jego kraj musi zmienić swoje postępowanie i odzyskać zaufanie społeczności międzynarodowej.
Premier Bawarii Horst Seehofer spotka się z Władimirem Putinem w Moskwie 16 marca, w trzecią rocznicę referendum na Krymie. Niemieccy politycy obawiają się, że zostanie to wykorzystane przez rosyjską propagandę do legitymizacji aneksji półwyspu - pisze "Der Spiegel".
Prezydent Filipin Rodrigo Duterte zapowiadając na 25 maja swą wizytę w Moskwie oświadczył, że Rosja zapewniła go, że "ma wszystko, czego pan potrzebuje, proszę tu tylko przyjechać". Od objęcia władzy w czerwcu 2016 r. Duterte dystansuje się od USA.
Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że sytuacja związana z kontaktami ambasadora Rosji w USA Siergieja Kislaka przypomina "polowanie na czarownice".
"New York Times" ujawnia kolejne okoliczności kontaktów ludzi z otoczenia Donalda Trumpa z rosyjskim ambasadorem. Tym razem chodzi między innymi o byłego już doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego Michaela Flynna, a także o zięcia Trumpa, Jareda Kushnera.
Rosja zachowuje cierpliwość i czeka na działania władz USA, które pozwolą zorientować się, czego należy oczekiwać we wzajemnych relacjach - oświadczył rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, komentując wystąpienie prezydenta Donalda Trumpa w Kongresie USA.
Stosunki między Rosją a Stanami Zjednoczonymi znalazły się w "najniższym punkcie" w całym okresie od czasu zimnej wojny - ocenił rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Riabkow. Wyraził nadzieję, że zmiany, jakie zaszły w Waszyngtonie, pozwolą uzdrowić sytuację w dialogu między obydwoma krajami.
"Leonid Breżniew uznawał Francję za szesnastą republikę sowiecką. Czy stała się ona obecnie przedłużeniem putinowskiego imperium?" – stawia tezę dziennik "Le Figaro", pisząc o utrzymującym się w społeczeństwie francuskim zafascynowaniu Rosją.
Syryjska opozycja wezwała w poniedziałek Rosję, sojuszniczkę reżimu w Damaszku, by nań naciskała, aby poważnie zaangażował się w rozmowy pokojowe w Genewie. We wtorek opozycja ma się spotkać ze stroną rosyjską.
Nadzieje Rosji na porozumienie ze Stanami Zjednoczonymi po objęciu urzędu prezydenta przez Donalda Trumpa okazały się być złudzeniem. Moskwa traktuje Amerykę znów jak wroga - pisze niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
Japonia zaprotestowała wobec Rosji w związku z planami Moskwy przewidującymi zwiększenie liczebności wojsk na Kurylach Południowych, które od końca drugiej wojny światowej są przedmiotem sporu terytorialnego między obu krajami.
Prokurator Czarnogóry do spraw przestępczości zorganizowanej Milivoje Katnić zarzucił w poniedziałek Rosji i agentom jej służb specjalnych udział w spisku, którego celem, miało być zabicie w październiku ubiegłego roku czarnogórskiego premiera Milo Djukanovicia.