ptaki

ptaki

Obce gatunki coraz groźniejsze dla ekosystemów

Według najnowszych badań aż 11 procent ptaków i ssaków jest narażonych na wpływ gatunków inwazyjnych. W ten sposób zagrożona jest bioróżnorodność na świecie. Jak twierdzą autorzy publikacji, za wprowadzanie obcych gatunków odpowiada przede wszystkim szybka globalizacja.

Scena jak z horroru? Spokojnie, to tylko ptasia spiżarnia

"Ciała zwierząt ponabijane na gałęzie w pierwszej chwili przywodzą na myśl scenerię kina grozy" - czytamy na profilu Nadleśnictwa Olesno w mediach społecznościowych i nie sposób się z tym nie zgodzić. Leśnicy jednak uspokajają i tłumaczą, dlaczego można natknąć się na taki widok.

Bocian Florentino już przyleciał. Czeka na Ferminę

Florentino, czyli bocian czarny przyleciał już do Polski i czeka na swoją partnerkę w gnieździe na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi. Kiedy przybędzie Fermina i jakie będą ich dalsze losy? Życie ptaków można śledzić na żywo w internecie.

Bociany wracają do Francji w rekordowych liczbach. "To było magiczne"

Przelot ponad 700 bocianów białych zaobserwowano w jedno popołudnie pod koniec marca nad przełęczą Escrinet we Francji - podała tamtejsza Liga Ochrony Ptaków. Według ornitologów, większość z ptaków leciała do Alzacji - jeszcze niedawno wydawało się, że nie będzie można ich tam już widywać. Trend odwrócił się jednak po latach starań na rzecz ochrony tych zwierząt.