ptaki

ptaki

"Jeden z najciekawszych spektakli w naturze"

Zima głuszcom niestraszna. Ptaki z ośrodka hodowlanego w Leżajsku niebawem rozpoczną zaloty. - Za kilka tygodni można będzie oglądać i słuchać ich niezwykłych pieśni godowych - powiedział rzecznik rzecznik Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.

Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym. "Ginęły pisklęta, niszczone była jaja"

Udało się ugasić ogień po pożarze w Biebrzańskim Parku Narodowym, jednak płomienie pozostawiły po sobie wiele strat. Spalony został teren o powierzchni ponad pięciu tysięcy hektarów, który był domem dla wielu gatunków rodzimych ptaków. - Dla wielu z nich był to okres wysiadywania jaj i opieki nad pisklętami, w związku z czym jest to dla nich tragedia - opowiadał w rozmowie z TVN24 ornitolog Adam Zbyryt.

Ta sowa była zbyt gruba, by latać

Kilka tygodni temu w angielskim hrabstwie Suffolk udało się uratować sowę, która leżała w rowie. Podejrzewano, że ptak jest ranny, ale okazał się po prostu zbyt ciężki na to, by latać.

Zmiana klimatu może sprawiać, że ptaki się kurczą

Naukowcy zbadali dziesiątki tysięcy ptaków, które straciły życie w czasie wiosennych i jesiennych migracji, uderzając w wysokie budynki w Chicago w ciągu niespełna czterdziestu lat. Wyniki mogą wskazywać na to, że z powodu zmiany klimatu ciała ptaków się kurczą.

Nieustępliwe pingwiny. Spod baru zabrała je policja

Para pingwinów upodobała sobie jeden z barów sushi w Wellington, stolicy Nowej Zelandii. Zwierzęta dwukrotnie próbowały założyć pod nim gniazdo, ale służby za każdym razem je wywoziły. Niewykluczone jednak, że ptaki jeszcze tam wrócą.

Kacza rodzina skierowana na właściwą drogę

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego interweniowali, gdy kacza rodzina spacerowała niebezpiecznie blisko ruchliwej ulicy. Amerykańscy strażacy natomiast we własnych hełmach wynieśli kaczątka z kanału burzowego.