Prawo i Sprawiedliwość

Prawo i Sprawiedliwość

Żadna z państwowych grup energetycznych nie importuje węgla z zagranicy - mówi wiceminister Artur Soboń. Rzeczywistość okazuje się inna, o czym na swoich stronach informuje spółka PGE Paliwa. Jacek Tacik.

Mamy do czynienia z takim spektaklem: kto kogo stawia pod ścianą - powiedział w "Kropce nad i" poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek, komentując trwające w Zjednoczonej Prawicy negocjacje w sprawie kształtu przyszłego rządu. Poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk przekazał, że według jego wiedzy były szef resortu nauki i lider jego ugrupowania Jarosław Gowin "zdecydował o tym, że do rządu wróci".

Prezes Jarosław Kaczyński ma pomysł na zmiany w radzie ministrów, ale nie wszystkie podobają się Solidarnej Polsce i Porozumieniu. A bez nich PiS nie będzie mieć większości w Sejmie. Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin prężą więc muskuły. Dawid Rydzek.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Joanna Lichocka żąda przeprosin i wpłaty na organizację charytatywną. Jej pretensje dotyczą akcji billboardowej. Na nośnikach, które stanęły w całej Polsce widać słynne zdjęcie posłanki, na którym trzyma wyprostowany środkowy palec. Fotografia powstała po głosowaniu w Sejmie, w efekcie którego mediom państwowym przyznano 2 miliardy złotych, gdy Senat wnioskował o przekazanie tych pieniędzy na walkę z rakiem. Sebastian Wasilewski.

Kolejni członkowie rodzin polityków dostają wysokopłatne stanowiska w spółkach Skarbu Państwa lub pochodnych. PiS, który kilka lat temu szedł do wyborów z hasłami walki z nepotyzmem, zmienił punkt widzenia, a słowa prezesa Jarosława Kaczyńskiego o tym, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy, brzmią jak żart. Jacek Tacik.

Słowa rzecznika praw dziecka, które znalazły się w centrum uwagi. Mikołaj Pawlak w TVN24 zagłębił się w temat środowiska LGBT i stwierdził, że rozprzestrzenianie idei LGBT jest sprzeczne z polskim patriotyzmem - to nie jedyna jego kontrowersyjna myśl. Takie słowa nie powinny paść z usta człowieka, który ma być rzecznikiem wszystkich dzieci bez względu na orientację - mówi opozycja, a były rzecznik przypomina, że słowa mają moc, a urząd zobowiązuje do godnego piastowania. Sylwia Piestrzyńska.