Korea Północna

Korea Północna

Uciekli i zostali sprowadzeni z powrotem. Teraz dziękują Kimowi ze łzami w oczach

Dziewiątka sierot, które uciekły z Korei Północnej, po czym zostały złapane w Laosie i nakłonione do powrotu, pojawiły się w państwowej telewizji. Wszyscy zgodnie deklarowali uwielbienie do swojego kraju i dziękowali Kim Dzong Unowi. - Nieomal spadliśmy na zawsze w otchłań beznadziei, ale nasz drogi przywódca nas uratował - stwierdził jeden z nich.

Hakerzy: Ujawnimy największe tajemnice Korei Północnej

Anonymous, którzy od kilku miesięcy atakują strony internetowe i systemy informatyczne północnokoreańskiej dyktatury, zapowiedzieli ujawnienie część zdobytych danych. Mają one obejmować ściśle tajne informacje na temat wojska Korei Północnej i programów zbrojeniowych.

W Phenianie szkolą się z "Mein Kampf"? "To kalumnie podłych szumowin"

Południowokoreańskie media opublikowały informację, iż najwyżsi urzędnicy w Pjongjangu otrzymali do studiowania kopie "Mein Kampf". Czytanie ideologicznego manifestu Adolfa Hitlera ma służyć do wyciągnięcia nauki z początkowych sukcesów III Rzeszy. Pjongjang szybko zaprzeczył doniesieniom i ostro zaatakował ich autorów.

Kim wypoczywa z klasą. Ma luksusowy jacht

Kim Dzong Un, młody dyktator Korei Północnej, której obywatele żyją biedzie i nierzadko przymierają głodem, czerpie pełnymi garściami z przyjemności życia. Jak ustalił portal "NK News", "umiłowany przywódca" posiada nowoczesny luksusowy jacht motorowy godny miliardera.

Kim schodzi na ścieżkę pokoju? Chce rozmawiać z USA

Władze Korei Północnej wystąpiły z propozycją przeprowadzenia bezpośrednich rozmów z USA na tematy bezpieczeństwa i polityki nuklearnej - poinformowała północnokoreańska agencja informacyjna. Waszyngton, zgodnie z oficjalnym komunikatem, może wybrać datę i miejsce spotkanie.

Koree wznowiły rozmowy

Oficjalni przedstawiciele Korei Pólnocnej i Południowej rozpoczęli w niedzielę spotkanie robocze, które ma przygotować rozmowy na wyższym szczeblu poświęcone poprawie stosunków dwustronnych, po ostatnim okresie bezprecedensowych napięć.

Koree potwierdziły chęć odbycia rozmów. Spotkanie w środę?

Korea Płd. i Korea Płn. potwierdziły w sobotę chęć zorganizowania pierwszego od lat spotkania przedstawicieli władz z Seulu i Pjongjangu. Rozmowy mają się odbyć we wsi Panmundżom, położonej na ufortyfikowanej granicy między dwoma państwami koreańskimi.

Odwilż na Półwyspie Koreańskim. Pjongjang przywróci gorącą linię

Władze Korei Północnej zapowiedziały, że w piątek ponownie uruchomią gorącą linię telefoniczną z Południem. Połączenie to Pjongjang zerwał w marcu, w czasie eskalacji napięcia na Półwyspie Koreańskim. Północ zaproponowała też niedzielę jako pierwszą datę spotkania roboczego na temat otwarcia strefy Kaesong.

Kim Dzong Un spasował: chce rozmawiać. Seul się zgadza i proponuje czerwiec

Po kilku miesiącach budowania atmosfery napięcia na Półwyspie Koreańskim, zerwaniu praktycznie wszystkich relacji z Koreą Południową, Kim Dzong Un spasował. Korea Północna wystosowała oficjalną propozycję podjęcia rozmów "na temat normalizacji współpracy ekonomicznej". Korea Południowa ofertę przyjęła.

Pjongjang zmienia zdanie: Kaesong znów będzie otwarte?

Kompleks Kaesong jest symbolem napiętych i jednocześnie zmiennych relacji między Koreą Północną a Południową. Po tym jak przemysłowe zagłębie na Północy zostało zamknięte w kwietniu, teraz Pjongjand poinformował, że Koreańczycy z Południa mogą do niego wrócić.

Seul odrzuca ofertę Pjongjangu. "Czyny są ważniejsze od słów"

Korea Południowa odrzuciła ofertę dialogu ws. rozbrojenia nuklearnego złożoną w ubiegłym tygodniu w Pekinie przez reżim Kim Dzong Una. Propozycję oceniła jako pozorną. - Czyny są ważniejsze od słów - oświadczył rzecznik ministerstwa ds. zjednoczenia narodowego Korei Płd.