Iran

Iran

Przełom w stosunkach Iran - Arabia Saudyjska?

Władze Iranu nie otrzymały od władz Arabii Saudyjskiej pisemnego zaproszenia do złożenia wizyty w tym kraju, jednak jest ona w planach szefa irańskiego MSZ - oświadczył resort dyplomacji w Teheranie, cytowany w środę przez państwową agencję prasową IRNA.

W rozmowach nuklearnych z Iranem "wciąż duże rozbieżności"

W rozmowach Iranu z sześcioma światowymi mocarstwami na temat jego programu nuklearnego wciąż utrzymują się duże rozbieżności - powiedział we wtorek przedstawiciel USA. Wyraził nadzieję, że uda się osiągnąć porozumienie przed terminem wyznaczonym na 20 lipca.

Rowhani: nie zaakceptujemy nuklearnego apartheidu

Iran nie zgodzi się na "nuklearny apartheid" i nie wyrzeknie się swego programu atomowego, ale gotów jest do "większej przejrzystości" - oznajmił prezydent tego kraju Hasan Rowhani przed wtorkową rundą negocjacji Iranu z wielkimi mocarstwami.

Duchowy przywódca Iranu nakazał masową produkcję rakiet

Najwyższy przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei nakazał Strażnikom Rewolucji masową produkcję rakiet - podała w niedzielę irańska agencja IRNA. Chamenei powiedział, że oczekiwania Zachodu, by Iran ograniczył swój program rakietowy, są "głupie i idiotyczne".

"Kryzys ukraiński może wykoleić rozmowy z Iranem"

Po zakończonej w środę kolejnej rundzie rozmów mocarstw z Iranem w sprawie jego programu atomowego informowano o postępie. Jednak jeśli skłócona z Zachodem Rosja, kluczowy uczestnik negocjacji, przestanie współpracować, tym prędzej zakończą się one fiaskiem.

Izrael wystrzelił satelitę. Będzie szpiegował Iran

Izrael wystrzelił w środę wieczorem na orbitę nowego satelitę obserwacyjnego o nazwie "Ofek 10" - podało ministerstwo obrony tego kraju. Władze mają użyć "Ofek 10" do monitorowania działań Iranu i wrogich ugrupowań bojowych w regionie - pisze agencja AP.

Ambasador Iranu przy ONZ nie może pracować. Czeka na wizę

Nowy ambasador Iranu przy ONZ Hamid Abutalebi od miesiąca czeka na wizę USA - podały we wtorek źródła w irańskim rządzie. USA zwlekają z decyzją, ponieważ Abutalebi należał do radykalnej organizacji zaangażowanej w szturm na ambasadę USA w Teheranie w 1979 r. Główna siedziba ONZ znajduje się w Nowym Jorku.

Późny, ale groźny atak zimy na Iran

Blisko 14 tys. ludzi zostało zablokowanych na drogach w północnym Iranie przez obfite opady śniegu, które zdarzają się tam rzadko o tej porze roku - podały w poniedziałek irańskie służby ratownicze.

Iran buduje makietę lotniskowca US Navy. Po co?

Analitycy amerykańskiego wywiadu zastanawiają się, po co Iranowi makieta lotniskowca, którą budują w jednej ze swoich stoczni nad Zatoką Perską. Jednostka ma ponad 200 metrów długości i kształtami przypomina okręty typu Nimitz. Ustalono, że na pewno nie jest to normalny lotniskowiec. Amerykanie spekulują, że Irańczycy wysadzą makietę na potrzeby propagandy lub posłużą się nią jako celem do ćwiczeń.