Iran

Iran

Irańscy dziennikarze apelują do prezydenta Rowhaniego

Około 770 irańskich dziennikarzy zwróciło się w liście otwartym do prezydenta Hasana Rowhaniego o interwencję w sprawie wznowienia działalności stowarzyszenia dziennikarzy rozwiązanego w 2009 roku. Apel opublikował w poniedziałek reformatorski dziennik "Etemad".

Przemysł naftowy w kryzysie? "Zacofanie, bariery, gigantyczne koszty"

Ambitne projekty wydobycia ropy i gazu oraz potrzeba wyeliminowania opóźnień w dostawach tego surowca były przedmiotem ożywionej dyskusji w panelach oraz kuluarach Światowego Forum Ekonomicznego w alpejskim kurorcie w Davos. Tymczasem Iran, którego prezydet Hasan Rowhani jest jednym z gości spotkania, kolejny miesiąc zwiększa eksport ropy.

Forum Ekonomiczne w Davos zajmie się Iranem i Syrią

Przyszłość Syrii i Iranu będą ważnymi tematami kuluarowych rozmów Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, które odbędzie się 22-25 stycznia - zapowiedział w poniedziałek założyciel Forum Klaus Schwab. Poinformował, że w obradach weźmie udział ok. 2500 osób.

Unia i USA zawiesiły część sankcji wobec Iranu

Unia Europejska zawiesiła w poniedziałek część sankcji nałożonych na Iran, zgodnie z tymczasowym porozumieniem o ograniczeniu irańskiego programu nuklearnego - poinformowała szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton.

Ceny paliw pójdą w dół? To zasługa Iranu

Powrót Iranu na światowy rynek ropy mogą odczuć kierowcy. Jak podkreśliła w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ, choć przez lata sankcji pozycja Iranu - jako producenta i eksportera ropy - spadła, to teraz może się to zmienić.

Inspektorzy wygaszają wirówki. "Topi się góra lodowa sankcji na Iran"

Iran rozpoczął w poniedziałek wdrażanie postanowień umowy zawartej ze światowymi mocarstwami w sprawie jego programu atomowego. - Wstrzymano wywołujący najwięcej zastrzeżeń proces wzbogacania uranu - poinformowała państwowa irańska telewizja. Potwierdziła to Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej.

Rebelianci przeciwko szefowi ONZ. Nie zasiądą przy stole z Iranem

Syryjska opozycja zajęła stanowisko sprzeczne z wizją szefa ONZ, Ban Ki Muna. Rebelianci oznajmili, że nie wezmą udziału w rozmowach pokojowych, jeśli do stołu zasiądzie również Iran. To państwo zostało natomiast oficjalnie zaproszone przez szefa ONZ i potwierdziło swój udział.