Ochrona zdrowia

Ochrona zdrowia

Dzieci, COVID-19 i powikłania

Wysoka i nieustępująca gorączka - nie pomogło nawet okładanie lodem. Tak było w przypadku 10-letniego Antka. U chłopca stwierdzono wieloukładowy zespół zapalny. Pojawia się kilka tygodni po zakażeniu koronawirusem. Zakażenie można przeoczyć, ale powikłań już nie. Anna Wilczyńska.

Ratownik medyczny Marcin Borkowski ciężko ranny w wypadku

Ratownik medyczny Marcin Borkowski znany jako Borkoś spieszył z pomocą. Był pierwszy, by udzielać jej na miejscu wypadku - wczoraj sam został ranny. Jest po drugiej już operacji i dobrą wiadomością jest to, że żyje. Motoratownik doznał ciężkich obrażeń po zderzeniu z samochodem osobowym. Prowadzona jest też zbiórka na jego rehabilitację. Maria Mikołajewska.

Wzrasta liczba chorych na grypę. Medycy zachęcają do szczepień przeciwko grypie i COVID-19

Jedna wizyta, dwie szczepionki - lekarze rekomendują, by za jednym razem zaszczepić się przeciwko COVID-19 i przeciwko grypie. Ta druga daje o sobie znać. Tylko we wrześniu zarejestrowano w Polsce prawie 370 tysięcy zachorowań i podejrzeń zachorowania na grypę. To prawie dwa razy więcej niż w tym samym czasie rok temu. Szczepionek na grypę też jest więcej, ale nie oznacza to, że zawsze dostępne są od ręki. Łukasz Wieczorek.