Ochrona zdrowia

Ochrona zdrowia

Fala infekcji u dzieci

Nie tylko koronawirus, ale też przeziębienia, infekcje i zapalenia - wszelkie choroby dają się we znaki, szczególnie najmłodszym pacjentom. U pediatrów tłumy, na oddziałach pediatrycznych też wzmożony ruch. Rośnie liczba przypadków zakażeń wirusem RS, który jak mówią lekarze, częściej pojawiał się na przełomie grudnia i stycznia. Anna Wilczyńska.

Medycy ze szpitala na Stadionie Narodowym czują się oszukani. Złożyli zawiadomienie do prokuratury

Szpital MSWiA w Warszawie "sprzeniewierzył" środki publiczne, które jako dodatek covidowy "nigdy nie trafiły do personelu medycznego" pracującego w szpitalu na Narodowym - czytamy w zawiadomieniu złożonym do prokuratury, do którego dotarł tvn24.pl. Szpital MSWiA odpowiada, że "nie deklarował wypłaty dodatków covidowych w ofertach pracy dotyczących zatrudnienia w Szpitalu Tymczasowym".

"Ciche godziny" wsparciem dla osób z autyzmem

Według Światowej Organizacji Zdrowia autyzm występuje u 1 na 100 osób, co oznacza, że w naszym kraju życie 400 tysięcy osób z autyzmem. Każda z nich prowadzi codzienne życie, jak każdy z nas. Korzysta z miejsc publicznych, robi zakupy - dlatego pojawił się pomysł "cichych godzin". Sylwia Piestrzyńska. 

Wojna o telefon dla dzieci

Stany lękowe, myśli samobójcze, domowa przemoc - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży miał mieć dotację z ministerstwa, ale nie spełniony został jeden z warunków. Ministerstwo zapowiada uruchomienie swojej infolinii pomocowej. Rzecznik resortu zadeklarował, że w ciągu paru tygodni taka powstanie. Maria Mikołajewska.