Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Polsce

- Człowiek składa się z ciała, które trzeba pielęgnować, ale także z duszy. Przestrzenią, w której leczone są dusze, są kościoły - przekonywał w "Faktach po Faktach" w TVN24 Jarosław Gowin, pytany, czy w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa msze powinny być odwołane. - Proszę nie oczekiwać, że rząd będzie narzucał jakiekolwiek ograniczenia wspólnotom religijnym - dodał wicepremier.

- Do sytuacji kryzysowych powinniśmy przygotowywać się "na sucho". Rząd powinien się przygotować wcześniej i teraz byłoby łatwiej - powiedziała w programie "Tak jest" w TVN24 Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Podkreślała też, że konieczne jest przeprowadzenie w Polsce większej liczby testów na koronawirusa.

- Rząd zdecydował o zawieszeniu działalności instytucji kultury: teatrów, oper, filharmonii, muzeów a także kin i sieci kinowych - poinformował na konferencji prasowej wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Dodał, że także od jutra swoją działalność zawieszą szkoły i uczelnie artystyczne.

Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych na dwa tygodnie od poniedziałku, ale już od jutra te placówki będą niedostępne dla procesu edukacyjnego - poinformował w środę premier Mateusz Morawiecki.

Słyszymy alarmujące informacje, dokładnie płynące z Rzepina o tym, że ludzie są poddawani kwarantannie i to są pytania, na które chcemy uzyskać odpowiedź. Czy prawdą jest, że generał Jarosław Mika po powrocie z Niemiec spacerował po Rzepinie, witał się z ludźmi - mówił w "Jeden na jeden" Bartosz Arłukowicz, europoseł PO i szef kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.