Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Polsce

Polecała, by "nie całować się z nikim, kto wykazuje objawy infekcyjne i nie jest mężem". Odradzała plucia na ulicę, bo wirus w "galaretowatej plwocinie może kilka godzin przetrwać". Wystąpienie dyrektor słubickiego sanepidu o pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce przeszło do historii, ale nie bez echa. Ministerstwo i GIS domagały się jej dymisji. Starosta ukarał urzędniczkę słowną naganą, ale Jadwiga Caban-Korbas i tak "powoli się pakuje". 

Czy robić test w trakcie kwarantanny? Czy osoba wyleczona może zarazić się ponownie? Na wasze pytania odpowiadali specjaliści w programie "Koronawirus. Raport" w TVN24. W czwartek gośćmi byli profesor Włodzimierz Gut, wirusolog i doradca głównego inspektora sanitarnego oraz doktor Paweł Grzesiowski, immunolog i ekspert do spraw zakażeń Centrum Medycyny Zapobiegawczej.

Dziś transmisja mszy świętej z kościoła seminaryjnego pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa w Warszawie. Nabożeństwo będzie można zobaczyć w portalu tvn24.pl. Początek o godzinie 11.

- Do szkoły przyszło ośmioro z 420 uczniów. Rozumiem, że ich rodzice w tak nagłej sytuacji nie znaleźli opieki - mówi Ryszard Sikora, dyrektor Szkoły Podstawowej numer 36 w Krakowie. Nauczyciele w całej Polsce próbują wypracować zasady współpracy z uczniami na czas zamknięcia szkół, do których od poniedziałku już nie będzie można przyprowadzić dzieci.

O kilka godzin przesunięto rozpoczęcie czwartkowego posiedzenia Senatu. Wcześniej, na konferencji prasowej, marszałek Tomasz Grodzki (KO) poinformował, że przyczyną opóźnienia była informacja, że jedna z osób przebywających w budynku, poddała się testowi na koronawirusa ze względu na "grypowe" samopoczucie. Nie zdradził o kogo chodzi. Przed godziną 19, już na posiedzeniu izby, poinformował, że badanie tej osoby pod kątem koronawirusa dało wynik negatywny.