Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Polsce

Czy osoby w podeszłym wieku mogą chorować na COVID-19 bezobjawowo? Odpowiada "Koronawirus. Raport"

Czy dawcy krwi mają wykonywane badanie w kierunku koronawirusa? Czy osoby w podeszłym wieku mogą mieć koronawirusa bezobjawowo? Czy jest jakaś procedura na potwierdzenie post factum, że ktoś przeszedł już zakażenie koronawirusem, nawet nie wiedząc o tym? Na te i inne pytania odpowiadał w programie "Koronawirus. Raport" w TVN24 dr n. med. Piotr Gryglas, specjalista chorób zakaźnych, internista i kardiolog.

Czy za wymianę opon można dostać mandat?

Zmieniać czy nie zmieniać? Oto jest pytanie, które zadają sobie kierowcy. Jest coraz cieplej i wypadałby dokonać wymiany ogumienia. Rodzi się jednak pytanie, czy to niezbędna życiowo czynność. Odpowiedzi szukał Tomasz Kułakowski, reporter "Czarno na Białym".

MSZ: przeprowadzenie wyborów w wielu państwach będzie niemożliwe

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie utworzenia obwodów głosowania w wyborach prezydenckich za granicą. Odnosi się on jednak do obecnie obowiązującego stanu prawnego, a nie do głosowania korespondencyjnego, którego chce PiS. "Przeprowadzenie wyborów w niektórych państwach będzie bardzo utrudnione, a w wielu niemożliwe" - napisano w uzasadnieniu projektu.

"Dbaniem o dobro wspólne jest nieprzeprowadzanie wyborów 10 maja"

Dla mnie nie ma dzisiaj sprawy ważniejszej, niż bezpieczeństwo życia i zdrowia, bezpieczeństwo pracy i płacy, ale też przesunięcie terminu wyborów prezydenckich - powiedział w "Kropce nad i" lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Kandydat tego ugrupowania na prezydenta przekonywał, że w czasie epidemii najważniejsze jest "roztropne dbanie o dobro wspólne".

"Każdego, kto się wyłamuje z zaleceń, trzeba karać. Niezależnie, czy to jest premier, prezydent czy żebrak"

- To fatalnie oddziałuje na społeczeństwo - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 dolnośląski konsultant do spraw chorób zakaźnych profesor Krzysztof Simon, odnosząc się do zachowania przedstawicieli obozu rządowego podczas uroczystości z okazji 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Jego zdaniem "nastąpiło ewidentne złamanie procedur" i była to "niepotrzebna manifestacja arogancji w stosunku do nas".

Studenci, pielęgniarki i lekarze. Ochotnicy chcą ratować dom opieki przy Bobrowieckiej

Do pracy w domu opieki przy Bobrowieckiej zgłosili się studenci ostatnich lat medycyny. Pojawili się także inni ochotnicy: trzech lekarzy i dwie pielęgniarki. Mają wspomóc ośrodek, który od kilkunastu dni znajduję się w dramatycznej sytuacji kadrowej. Rzeczniczka wojewody mazowieckiego poinformowała również o kolejnych skierowaniach do pracy w placówce. Z kolei prywatna firma zaoferowała darmową dezynfekcję budynku.

"Wbijajcie do nas na lekcje". Nauczyciele bezradni wobec patostreamerów i uczniów

Na lekcji ktoś wyświetlił uczniom film porno, w innej wirtualnej klasie nauczycielka musiała słuchać brutalnych wyzwisk, a jeszcze innej ktoś dla żartu ustawił obraźliwy nick. – Nauczyciele wstydzą się o tym mówić, ale takie zjawiska stają się coraz bardziej powszechne, a ich uczono jak dyscyplinować uczniów w klasie, nie w sieci – mówi Maciej Broniarz z Uniwersytetu Warszawskiego.

W oknach i na balkonach, w oryginalnych przebraniach i fryzurach. Wyjątkowa sesja zdjęciowa #zostańwdomu

Kiedy w czasie epidemii opustoszały ulice, poznański fotograf Artur Nowicki postanowił zorganizować wyjątkową sesję zdjęciową #zostańwdomu. Na fotografiach uwiecznił osoby pozujące w swoich oknach i na balkonach. Jak powiedział w rozmowie z tvn24.pl, najbardziej zaskoczyły go reakcje ludzi. - Zamknięci w domach mieli okazję zająć głowę czymś innym niż wirus, myśleli nad strojami i sytuacjami, które mogą ze swoimi bliskimi stworzyć na balkonach - mówił Artur Nowicki.

Wiceprezes szpitala w Radomiu: każdego dnia pracujemy, by to nie był szpital upadły, jakaś umieralnia

Widzę światło w tunelu dla naszego szpitala, który przecież jako jedyny leczy mieszkańców Radomia. Walczymy by po skończeniu kwarantanny do pracy chcieli wrócić lekarze, pielęgniarki, salowe. By zobaczyli jak wiele sami zmieniamy w szpitalu, bez pomocy Ministerstwa Zdrowia i Urzędu Wojewódzkiego – mówi tvn24.pl wiceprezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu Łukasz Skrzeczyński.

Bez maseczek, rękawiczek, zachowania dystansu. Przedstawiciele władzy na płycie lotniska bez zabezpieczeń

Antonow An-225 Mrija we wtorek rano wylądował na warszawskim Okęciu i przywiózł tony sprzętu ochronnego do walki z epidemią. Na płycie lotniska pojawili się przedstawiciele rządu i szefowie spółek: KGHM Polska Miedź i Lotos. Nie mieli jednak zabezpieczeń, takich jak maseczki i rękawiczki. Nie utrzymywali też dystansu co najmniej dwóch metrów od siebie, co nakazują przepisy wprowadzone w związku z epidemią.