Superwizjer w TVN24

Superwizjer w TVN24

Wywiezieni z Polski, zmuszeni do męskiej prostytucji

Bici, poniżani, zmuszani do prostytucji - co najmniej kilkudziesięciu chłopców z Polski padło ofiarą handlarzy ludźmi. Mieli legalnie pracować w Niemczech, ale trafili do agencji towarzyskiej dla homoseksualistów w Essen. Grupa, która werbowała i wywoziła chłopców za granicę, przez kilkanaście lat działała w Polsce. Reporterzy "Superwizjera" dotarli do organizatorów tego procederu, którzy do dziś nie ponieśli żadnej kary. Wysłuchali także wstrząsających relacji ofiar. Reportaż "Zmuszeni do męskiej prostytucji" Łukasza Frątczaka i Marcina Rybaka w sobotę w "Superwizjerze" o godzinie 20 w TVN24.

Piramida finansowa zbudowana na dziełach sztuki. Nawet 300 milionów złotych strat

Świat wielkiej sztuki, dzieła znanych artystów i obietnica ogromnych pieniędzy - Joanna S., kusiła inwestorów, którzy wpłacali jej miliony złotych. Tylko że nigdy nie otrzymali tego, co kupili. Trwa śledztwo w sprawie kilkunastu galerii prowadzonych przez Polkę mieszkającą w Szwecji i osób z nią z nią powiązanych. Agenci badają, jak powstała piramida finansowa oferująca większe zyski niż Amber Gold. Według wstępnych szacunków straty klientów sięgają 300 milionów złotych. Reportaż Kamili Wielogórskiej "Piramida finansowa i dzieła sztuki" w "Superwizjerze" TVN.

"Bumar z nim pracował pomimo jego przeszłości". Polska firma zbrojeniowa i "francuski oszust"

Pierre Konrad D. to polsko-francuski biznesmen, który zrobił błyskawiczną karierę w największej państwowej firmie zbrojeniowej w Polsce. Nie przeszkodziły mu w tym podejrzenia o powiązania z francuską i rosyjską mafią. Jego wspólnik to były polski wiceminister obrony, który go przedstawiał innym wpływowym postaciom. Dziś D. jest podejrzewany o pranie brudnych pieniędzy, oszustwa podatkowe i - przede wszystkim - nielegalny handel bronią. Reportaż dziennikarzy: "Superwizjera" - Endy'ego Gęsiny-Torresa i "Newsweeka" - Wojciecha Cieśli.

"Miałem cię za przyjaciela i lekarza, a okazałeś się potworem"

Doktor Romuald Ś. z listy stu najbogatszych Polaków trafił prosto do aresztu. Oskarżony o wyłudzenie mienia, pranie brudnych pieniędzy oraz oszukanie prawie 600 osób. Medyczny gigant, który miał obsługiwać milion pacjentów, upadł, a sprawa wciąż czeka na swój finał w sądzie. W cieniu tej afery rozegrała się inna tragedia. Właściciel cennych działek we Wrocławiu zmarł w tajemniczych okolicznościach. Zostawił po sobie notatki. Reportaż "Superwizjera" TVN.

Tajemnicza śmierć i interesy biznesmena w tle. "Człowiek, który nie liczy się z niczym"

Romuald Ś. - to lekarz i biznesmen, który z listy stu najbogatszych Polaków trafił prosto do aresztu. Zarzuca mu się wyłudzenie mienia, pranie brudnych pieniędzy i oszukanie kilkuset osób. Sprawa czeka na finał w sądzie. W cieniu działalności biznesmena jest też ludzki dramat. Właściciel cennych działek we Wrocławiu umarł w tajemniczych okolicznościach, a w jego mieszkaniu znaleziono dokumenty, w których zrzekł się majątku na rzecz Romualda Ś. Zostawił też notatki nawiązujące do działalności biznesmena. Co łączy te dwie sprawy? I co było powodem śmierci mężczyzny? O tym w reportażu Michała Fuji w "Superwizjerze", w sobotę o godzinie 20 w TVN24.

Drugie życie "agenta Tomka". Kontrole, śledztwa i wielomilionowe dotacje

Osiem osób jest podejrzanych w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w wykorzystaniu ponad 50 milionów złotych dotacji, które dostało stowarzyszenie Helper kierowane do niedawna przez Tomasza Kaczmarka – najsławniejszego byłego już agenta CBA. Kaczmarek twierdzi, że to polityczna zemsta. Jak wygląda drugie życie "agenta Tomka"? Reportaż "Superwizjera" TVN autorstwa Macieja Dudy i Łukasza Rucińskiego.

Stowarzyszenie byłego posła pod lupą prokuratury. "To nie sprawa polityczna. Normalna kontrola"

Helper - to stowarzyszenie, które prowadzi domy pomocy dla starszych i schorowanych ludzi, finansowane z publicznych pieniędzy. Prezesem Helpera jest Tomasz Kaczmarek, czyli słynny "agent Tomek", były pracownik CBA i były polityk. Stowarzyszenie prowadzi razem z żoną. Rok temu media zaczęły donosić o dziwnych wydatkach Helpera, a prokuratura od trzech lat prowadzi postępowanie w tej sprawie. Sam Kaczmarek zapewnia, że stowarzyszenie działa zgodnie z prawem, a zaostrzone kontrole to według niego próba politycznej zemsty. O finansach stowarzyszenia Tomasz Kaczmarek po raz pierwszy opowiedział przed kamerą "Superwizjera". Reportaż "Drugie życie agenta Tomka" Macieja Dudy i Łukasza Rucińskiego w "Superwizjerze" TVN - w sobotę, o godzinie 20 w TVN24.

"Budzisz się, otwierasz oczy i myślisz sobie: sznurek, żyletka czy tabletka"

- Mam 31 lat, przez 15 paliłem marihuanę, która zrobiła mi dobre spustoszenie w głowie - mówi Stanisław Hajzner, któremu narkotyki niemal zrujnowały życie. Był otępiały, miał depresję, nachodziły go myśli samobójcze. Reporter "Superwizjera" rozmawiał z ludźmi, którzy opowiedzieli mu o uzależnieniach - własnych i swoich bliskich. Jak wygląda droga wiodąca od eksperymentów aż po narkomanię, a potem próbę wyjścia z nałogu?

Wstrząsające efekty dziennikarskiego śledztwa. "Polscy neonaziści" w "Superwizjerze"

Duma i Nowoczesność - to jedna z organizacji pożytku publicznego. Jej wiceprezes odpowiedzialny jest za "happening" w Katowicach, w czasie którego na szubienicach powieszono portrety europosłów Platformy Obywatelskiej. Dziennikarze "Superwizjera" przeniknęli do szeregów organizacji, żeby dowiedzieć się, kim są jej członkowie i jaką działalność prowadzą. Reportaż Bertolda Kittla, Anny Sobolewskiej i Piotra Wacowskiego. "Polscy neonaziści" w sobotę o 20 w "Superwizjerze" w TVN24.

Wjechała do lodowatej wody, zginął człowiek. Polka skazana na dożywocie w Irlandii

Marta Herda odsiaduje w irlandzkim więzieniu wyrok dożywocia za zabójstwo. Prawie pięć lat temu prowadzone przez nią auto przebiło barierki w porcie w Arklow i wpadło do lodowatej wody. Na miejscu pasażera siedział mężczyzna, który był w niej nieszczęśliwie zakochany. Jej udało się wypłynąć, on utonął. Dlaczego irlandzki sąd skazał Martę za zabójstwo, a nie za spowodowanie wypadku? Jak wyglądały relacje Marty z mężczyzną, który zginął? O tym w reportażu "Superwizjera" "Śmierć w Arklow. Polka skazana na dożywocie" Martyny Aftyki i Roberta Sochy.

Śmierć w Arklow. Polka skazana na dożywocie

Marta Herda odsiaduje w irlandzkim więzieniu wyrok dożywocia za zabójstwo. Prawie pięć lat temu prowadzone przez nią auto przebiło barierki w porcie w Arklow i wpadło do lodowatej wody. Na miejscu pasażera siedział mężczyzna, który był w niej nieszczęśliwie zakochany. Jej udało się wypłynąć, on utonął. Dlaczego irlandzki sąd skazał Martę za zabójstwo, a nie za spowodowanie wypadku? Jak wyglądały relacje Marty z mężczyzną, który zginął? O tym w reportażu "Śmierć w Arklow. Polka skazana na dożywocie" Martyny Aftyki i Roberta Sochy w sobotę w "Superwizjerze" o godzinie 20 w TVN24.

"Mój syn bez wątpienia został zamordowany". Maciej Stachowiak w "Superwizjerze"

Reportaż Wojciecha Bojanowskiego "Śmierć w komisariacie" wyemitowany w "Superwizjerze" wstrząsnął polską opinią publiczną. Stał się punktem wyjścia do dyskusji o odpowiedzialności policjantów i prawach przysługujących zatrzymanym. Maciej Stachowiak, ojciec 25-letniego Igora, który zmarł po zatrzymaniu przez wrocławskich funkcjonariuszy, przyznał w "Superwizjerze", że ma wrażenie, że dla policjantów "sprawa jest zakończona".

"Miały być wyciągnięte konsekwencje. Jak jest, widzimy". Nowe pytania o śmierć Stachowiaka

Reportaż Wojciecha Bojanowskiego "Śmierć w komisariacie", wyemitowany 20 maja na antenie TVN24, głęboko poruszył widzów. Sprawa Igora Stachowiaka stała się punktem wyjścia do debaty na temat pracy policji, praw przysługujących zatrzymanym, a także odpowiedzialności funkcjonariuszy za popełnione błędy. Po pół roku Bojanowski, w kolejnym reportażu dla "Superwizjera", podsumował to, co się przez ten czas wydarzyło.

"Obcinają kończyny, żeby ratować życie". Protezy z Polski dla dzieci z Syrii

Ponad pół miliona zabitych i więcej niż milion trwale okaleczonych. To wstrząsający bilans trwającej od sześciu lat wojny domowej w Syrii. Wolontariuszki z Polskiej Misji Medycznej zbierają pieniądze na protezy oraz leki, które potem trafiają do organizacji syryjskich lekarzy. Wiele jest historii ludzi, dla których samo współczucie to za mało. O tym w reportażu Wojciecha Szumowskiego w "Superwizjerze". Emisja w sobotę o godzinie 20 na antenie TVN24.

"Oni nie mają związku z przedwojennymi właścicielami". Zarobili krocie na starych akcjach

Przedwojenne papiery wartościowe to świadectwo naszej historii. Jednak przez ostatnie ćwierć wieku na ich podstawie reaktywowano wiele przedwojennych firm, aby potem żądać od państwa wielomilionowych odszkodowań za rzekomo utracony majątek. Jedną z kluczowych osób działających na tym rynku jest Tomasz G., oficjalnie znany jako kolekcjoner i ekspert. Reportaż programu "Superwizjer".

Akcje za grosze i reaktywacja starych spółek. "Superwizjer" o biznesie wartym miliony

Akcje przedwojennych spółek przez długi czas były nie tylko ciekawostką kolekcjonerską, ale też realnym sposobem na zarabianie milionów. W ciągu ostatnich 25 lat w Polsce reaktywowano około stu przedwojennych spółek. Ich nowi akcjonariusze występowali do skarbu państwa o wielomilionowe odszkodowania za "utracony majątek". W kilkudziesięciu takich sprawach pojawia się nazwisko Tomasza G., znanego warszawskiego kolekcjonera dawnych papierów wartościowych. Jego działalności przez wiele lat przyglądali się dziennikarze "Superwizjera". O kupowaniu za grosze starych akcji na targu i reaktywowaniu przedwojennych spółek wartych miliony - w reportażu Roberta Sochy "Kolekcjoner starych spółek" w sobotę o godzinie 20 w TVN24.

"Byli dla półświatka jak Mark Zuckerberg dla internetu". Dziś obracają milionami

Od przemytu samochodów, przez oszustwa podatkowe, aż po dziką reprywatyzację - tak od lat 80. rozwijali swoją działalność Jan L. i Zbigniew B. Dziś obaj z powodzeniem działają w branży deweloperskiej. Dziennikarze "Superwizjera" TVN i "Newsweeka" przez kilka miesięcy przyglądali się ich interesom. Reportaż Jakuba Stachowiaka, Wojciecha Cieśli i Michała Krzymowskiego.