Euro 2012

Euro 2012

Potrzebne były karne. Buffon wprowadził Italię do półfinału

Mecz Anglia - Włochy to pierwsze spotkanie Euro 2012, które nie przyniosło bramek. Nie padły one też w dogrywce i do wyłonienia ostatniego półfinalisty potrzebne były rzuty karne. W tych błysnął doświadczony Gianluigi Buffon i to jego ekipa zmierzy się z Niemcami w półfinale w Warszawie.

Z dedykacją dla kibica, który utonął

Kapitan reprezentacji Irlandii i piłkarz Los Angeles Galaxy Robbie Keane, zadedykował bramkę strzeloną w meczu ligi MLS z Vancouver Whitecaps (3:0) Jamesowi Nolanowi, irlandzkiemu kibicowi, który utonął w Bydgoszczy podczas Euro 2012.

Szczęście sprzyjało lepszym. Relacja minuta po minucie

Nie pomogła dogrywka, potrzebna była loteria. W niej szczęście sprzyjało Włochom, którzy przez 120 minut bezskutecznie ostrzeliwali angielską bramkę. W konkursie jedenastek spudłowali raz (Montolivo), ale Wyspiarze też się mylili (Young i Cole). I to Squadra Azzurra zagra w półfinale z Niemcami.

Francja będzie rozliczać z Euro. Dymisja i zawieszenie?

Po porażce z Hiszpanią we Francji panuje przygnębienie. Czuć też atmosferę nadchodzącego rozliczenia. Nie wiadomo, co dalej z selekcjonerem. Sam Laurent Blanc przyznał, że wkrótce ogłosi swoją decyzję. Nieznana jest również przyszłość Samira Nasriego, który po meczy zwymyślał dziennikarza. Nad losem obu debatować będzie Francuska Federacja Piłkarska.

Elżbieta II będzie na bieżąco

O przebiegu ćwierćfinałowego meczu piłkarskich mistrzostw Europy Anglia - Włochy, dworska służba będzie na bieżąco informować królową Elżbietę II. Niedzielną transmisję z Kijowa obejrzą jej wnuki - książę William kibicujący Aston Villa i jego brat książę Harry.

Lahm: Włosi silniejsi od Anglików

W czwartkowym półfinale Euro 2012 w Warszawie, Niemcy zmierzą się ze zwycięzcą niedzielnego meczu w Kijowie, w którym Anglia zagra z Włochami. - Obu rywali trudno będzie nam pokonać, ale to oni powinni się bać, że trafią na nas - powiedział kapitan reprezentaci Niemiec Philipp Lahm. W dziesiejszym spotkaniu stawia na Włochów.

"Francuzi jak duchy. Na Euro nie zostawili śladu"

"Francuzi jak duchy. Na Euro nie zostawili śladu" - taki tytuł zamieścił na czołówce francuski dziennik "L'Equipe", który podobnie jak reszta francuskiej prasy, nie zostawia na "Les Bleus" suchej nitki.

"Prandelli boys bez strachu. Silence, please"

Włoska prasa solidarnie zagrzewa Squadra Azurra przed meczem z Anglią w Kijowie. "Prandelli boys bez strachu. Anglię można pokonać" - pisze "La Repubblica", a "La Gazzetta dello Sport" ilustruje zapowiedź ćwierćfinału wielkim zdjęciem Mario Balotelliego z angielskim podpisem: "Silence, please".

Irlandzkie oświadczyny. "Coś takiego zdarzyło mi się po raz pierwszy"

- Coś takiego zdarzyło mi się po raz piewszy w karierze. Jestem pod ogromnym wrażeniem, że kibice mogą tak traktować policję - powiedziała we "Wstajesz i weekend" w TVN24 Natalia Rogodzińska. To właśnie tej łódzkiej policjantce z prewencji irlandzcy fani futbolu odśpiewali na jednej z poznańskich ulic, "We love You".

Zemsta Capello na Anglikach. Pomaga Włochom?

Brytyjska prasa twierdzi, że Fabio Capello - do lutego szkoleiowiec Anglików - pełni rolę "szarej eminencji" w kadrze Italii. Ma pomagać Cesare Prandelliemu w rozpracowaniu niedzielnych rywali. Szkoleniowiec sprawy nie komentuje, ale głos w sprawie zabrał jego syn.

Gigantyczna polska flaga na meczu Niemców?

Czy gigatyczna flaga, zwana "polską dumą", przyniesie szczęście Niemcom? Jak zdradził w TVN24 znany komentator Tomasz Zimoch, który był pomysłodawcą jej uszycia, sektorówka może pojawić się na półfinale Euro w Warszawie. Zgodę musi wydać UEFA, o co już wystąpiono.

Wielki klasyk. Włochom chce strzelić nawet bramkarz

W niedzielę poznamy ostatniego półfinalistę Euro 2012. Wyłoni go kontynentalny klasyk - w Kijowie Włosi zagrają z Anglikami. "Trzy Lwy" od 1996 roku przegrały na wielkich turniejach wszystkie konkursy rzutów karnych. Czy w stolicy Ukrainy o awansie zdecydują "jedenastki"? Te chce wykonywać nawet golkiper Anglików - Joe Hart. Początek szlagieru i relacji minuta po minucie w tvn24.pl o 20.45.

"Marionetka w rękach Hiszpanii"

"Marionetka w rękach Hiszpanów" - tytułuje wymownie "Marca", a "El Pais" określa grę Francuzów jako "anemiczną". Media znad Sekwany uznają z kolei wielkość mistrzów i piszą o "bladym" stylu ekipy Laurenta Blanca. W sobotę podopieczni Del Bosque ograli ekipę Blanca 2:0 i są w półfinale Euro 2012.

Czegoś zabrakło. "Ambicji? Techniki? Nie wiem"

- Jeśli przegrywa się mecz, to czegoś brakuje. Ambicji? Techniki? Nie wiem. Chłopaki dali z siebie wszystko - powiedział po przegranym meczu trener reprezentacji Francji Laurent Blanc. Francuski napastnik Karim Benzema dodał: - Przegraliśmy z przeciwnikiem bardzo, bardzo silnym.

"Spodziewam się wielkiego meczu". W niedzielę bitwa o Kijów

Musimy być skoncentrowani przez 90 minut, aby wykorzystać swoje szanse (...). Spodziewam się wielkiego meczu - powiedział przed ostatnim ćwierćfinałem Anglia-Włochy trener Italii Cesare Prandelli. - Kluczem do zwycięstwa będzie bramkarz Joe Hart - ripostował kapitan "Trzech Lwów", Steven Gerrard. Szlagierowy ćwierćfinał w niedzielę w Kijowie.

Zwycięska rutyna Hiszpanów. Wystarczy na Ronaldo?

Dwa gole w 100. meczu w reprezentacji Xabiego Alonso dały Hiszpanom półfinał Euro. Spotkanie z Francuzami nie porwało kibiców na trybunach, ale wygrał faworyt i teraz przed nim prawdziwa walka o finał - ze świetnymi Portugalczykami, a przede wszystkim Cristiano Ronaldo. Czy rutyna mistrzów Europy i świata, jaką pokazali w sobotę, wystarczy na gwiazdora Realu Madryt?

Messi Euro nie ogląda

Leo Messi zwiedza Amerykę Południową i nie ma czasu na oglądanie spotkań rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie. Ma jednak faworyta Euro. Dobrze sobie znanego.

Ćwierćfinał i rzuty karne. Wielka zmora Hiszpanów

Gdy Francuzi wygrywają na Euro z Hiszpanią, zostają potem mistrzami kontynentu. Hiszpanie najwięcej problemów z rywalami mają właśnie w ćwierćfinałach - tylko jeden z ostatnich dziewięciu na Euro lub mundialu rozstrzygnął się dla nich po 90 minutach gry. Tylko raz na cztery próby zwyciężyli też na tym etapie w rzutach karnych. W sobotę w Doniecku zapowiada się wielkie widowisko.