Nie chciał wysiąść z samolotu, stał z naburmuszoną minką

Takie momenty to dyplomatyczne koszmary - pisze brytyjski dziennik "The Times" o momencie powitania brytyjskiej pary książęcej w Warszawie. Niespełna czteroletni książę George nie chciał początkowo wyjść z samolotu i musiał namawiać go do tego tata, książę William. Na czerwonym dywanie wyraźnie demonstrował, że wolałby być w innym miejscu - zwraca uwagę brytyjska prasa. George nie chciał rozmawiać z polską delegacją, która witała jego rodzinę na lotnisku, stał z naburmuszoną minką, przebierał nogami i pokazywał, jak bardzo się nudzi.

Chiny protestują w sprawie budżetu Pentagonu

Chińskie ministerstwo spraw zagranicznych zaprotestowało przeciwko przyjęciu przez amerykańską Izbę Reprezentantów budżetu Pentagonu, według którego współpraca wojskowa USA z Tajwanem miałaby uleć wzmocnieniu.

Smutne święto Rosjan. Ambitne plany co do lotniskowca poszły do kosza

Wiosną rosyjskie media rozpisywały się o tym, jak będzie wyglądała modernizacja lotniskowca Admirał Kuzniecow i jak potężna po niej będzie ta jednostka. Teraz okazało się, że nic z tego. Faktycznie zaplanowano bowiem tylko podstawowy remont, który przedłuży żywot wysłużonego okrętu, ale nie zwiększy jego możliwości. Przyznał to jeden z najważniejszych inżynierów okrętowych w Rosji.

Powitanie pary książęcej zza kulis

Prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Duda powitali księcia Williama i księżną Kate na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego. Nagraniem z pałacowych wnętrz i ogrodu podzielił się w mediach społecznościowych Marcin Kędryna.

Trzy lata po zestrzeleniu boeinga. "Proces sprawców może odbyć się zaocznie"

Minister spraw zagranicznych Australii Julie Bishop powiedziała w niedzielę, że sprawcy zestrzelenia malezyjskiego samolotu pasażerskiego Boeing 777 mogą zostać osądzeni zaocznie. W katastrofie lotu Malaysia Airlines 17, do której doszło 17 lipca 2014 roku w Donbasie, zginęło 298 osób, w tym 38 Australijczyków. Najwięcej, bo aż 193 ofiary, pochodziły z Holandii. Samolot leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur.

Kurdowie: Zdecydowanie Bagdadi żyje. Nie zginął

Na 99 procent przywódca tak zwanego Państwa Islamskiego Abu Bakr al-Bagdadi żyje - oświadczył Lahur Talabany, wysoki rangą przedstawiciel władz irackiego Kurdystanu odpowiedzialny za walkę z terroryzmem. Według niego szef IS przebywa w rejonie na południe od Ar-Rakki, nazywanej stolicą IS w Syrii.

Rosyjski Buk, 298 zabitych. Dzień, w którym terroryści zestrzelili pasażerski samolot

W poniedziałek mija trzecia rocznica zestrzelenia nad obwodem donieckim na wschodzie Ukrainy samolotu malezyjskich linii lotniczych. W katastrofie zginęło 298 osób, w większości obywateli Holandii. Według ustaleń międzynarodowej grupy śledczych z Holandii, Australii, Belgii, Malezji i Ukrainy, samolot został zestrzelony nad kontrolowanym przez separatystów Donbasem pochodzącym z Rosji pociskiem rakietowym Buk.

Macron "przekona się, że Francja zrobić może o wiele mniej, niżby chciała"

Po wizycie premiera Izraela Benajmina Netanjahu w Paryżu francuscy komentatorzy zwracają uwagę na zdolności dyplomatyczne prezydenta Francji Emmanuela Macrona, polegające na "przekonywaniu i oczarowywaniu" zagranicznych partnerów. Obserwatorzy są jednak sceptyczni, jeśli chodzi o wpływ Francji na ewolucję konfliktów na Bliskim Wschodzie.

Krwawe referendum w Wenezueli. Ogromne poparcie dla opozycji

Co najmniej jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne podczas niedzielnego, zorganizowanego przez opozycję wenezuelską, nieoficjalnego referendum o przyszłości kraju i obecnego prezydenta Nicolasa Maduro. Kraj wciąż pogrąża się w kryzysie gospodarczym i politycznym.

To już dziś. Para książęca wyląduje w Warszawie

Książę William i księżna Kate rozpoczną w poniedziałek wizytę w Polsce. Wczesnym popołudniem wylądują w Warszawie, we wtorek odwiedzą Pomorze. Potem wrócą do stolicy, skąd w środę rano udadzą się do Berlina. - To jest wizyta przyjaźni i szacunku. Wyraz dobrych relacji polsko-brytyjskich - komentuje przylot pary książęcej Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta.

Prawnik Trumpa broni jego syna w sprawie spotkania z Rosjanami

Prawnik prezydenta USA Donalda Trumpa bronił w niedzielę spotkania syna przywódcy, Donalda Trumpa Jr., z obywatelami Rosji z 9 czerwca 2016 roku, kiedy w USA trwała kampania wyborcza. Zasugerował, że tajne służby "prześwietlały" to spotkanie i mu nie zapobiegły.

Schulz przeciwko zwiększeniu wydatków Niemiec na wojsko

Kandydat SPD na kanclerza Niemiec Martin Schulz zapowiedział, że w przypadku zwycięstwa we wrześniowych wyborach parlamentarnych nie dopuści do wzrostu wydatków na wojsko. Socjaldemokrata domaga się też obcięcia unijnych funduszy krajom odmawiającym przyjmowania uchodźców.