"Wiele hałasu o nic". Premiera "Matyldy" bez zakłóceń

Premiera filmu "Matylda" o romansie przyszłego cara Mikołaja II i Matyldy Krzesińskiej, odbyła się w Petersburgu bez zakłóceń. Wcześniej w Rosji doszło do zakrojonych na szeroką skalę akcji protestacyjnych przeciwko wejściu do kin tego filmu.

Turystka zastrzelona przez policję w Rio de Janeiro

67-letnia hiszpańska turystka została zastrzelona przez policję w Rio de Janeiro. Funkcjonariusze otworzyli ogień, gdy samochód, którym podróżowała, nie zatrzymał się do kontroli w niebezpiecznej części miasta.

"NYT": CIA dostała specjalną misję

Paramilitarne jednostki CIA będą brały udział w operacjach w Afganistanie mających na celu likwidację przywódców talibów - napisał w poniedziałek "New York Times". Ma to zmusić talibów do negocjacji.

18 osób wyrzuconych z Bundeswehry za skrajnie prawicowe poglądy

Bundeswehra zwolniła ze służby za poglądy skrajnie prawicowe w minionych pięciu latach 18 osób, zarówno żołnierzy, jak i pracowników cywilnych - poinformował w poniedziałek rzecznik resortu obrony w Berlinie. Wojskowy kontrwywiad (MAD) bada obecnie 391 spraw.

Waszyngton grozi sankcjami za prześladowanie Rohindżów

Departament Stanu USA rozważa objęcie sankcjami przewidzianymi przez obowiązującą od grudnia 2016 r. tak zwaną globalną ustawę Magnisky'ego osoby i struktury w Birmie, które odpowiadają za łamanie praw człowieka, w tym wypadku - prześladowanie Rohindżów.

Pies Macrona złapany na gorącym uczynku. "Nigdy wcześniej mu się to nie zdarzyło"

Pies Nemo zamieszkał w Pałacu Elizejskim pod koniec sierpnia. Emmanuel Macron przygarnął go ze schroniska, a mieszaniec labradora i gryfona od razu podbił serca dziennikarzy. Nemo najwyraźniej dobrze czuje się w nowym domu - nie przejął się spotkaniem prezydenta z sekretarzami stanu i postanowił załatwić potrzebę przy ozdobnym kominku. Wszystko uchwyciły kamery francuskiej telewizji TF1.

Jest większa od "matki wszystkich bomb". Pierwsze nagranie GBU-57

Amerykańskie lotnictwo po raz pierwszy pokazało nagranie zrzutu wielkiej bomby GBU-57. To broń przeznaczona specjalnie do niszczenia bunkrów. Waży 14 ton i może ją zrzucić tylko bombowiec strategiczny B-2. Dla porównania wielka bomba GBU-43, nazywana "matką wszystkich bomb", waży niecałe dziesięć ton.

"Myśl Xi Jinpinga" trafi do szkolnych podręczników

Sformułowana na trwającym w Pekinie XIX zjeździe Komunistycznej Partii Chin (KPCh) nowa ideologia partii, "myśl Xi Jinpinga dla nowej ery socjalizmu o chińskiej specyfice", będzie obowiązkowym elementem programu szkolnego – poinformował chiński minister edukacji.

Atak nożownika w redakcji Echa Moskwy. Wiceszefowa radia raniona w szyję

Uzbrojony w nóż mężczyzna wtargnął do redakcji niezależnego radia Echo Moskwy w centrum rosyjskiej stolicy i ranił jego wiceszefową Tatianę Felgenhauer - podano na portalu rozgłośni. Napastnik został zatrzymany. Komitet Śledczy Rosji prowadzi dochodzenie. Sekretarz generalny Rady Europy Thorbjoern Jagland powiedział, że jest "zszokowany" tym atakiem.

"Permanentny konflikt interesów". Czechy po triumfie Babisza

Negocjacje koalicyjne prawdopodobnie będą trwać wiele tygodni, ale "niezależnie od ich wyniku najbardziej wpływową osobą w państwie będzie Andrej Babisz" - pisze Jakub Groszkowski, analityk Ośrodka Studiów Wschodnich im. Marka Karpia komentujący wyniki wyborów parlamentarnych w Czechach.

Tillerson: irańskie milicje powinny opuścić Irak. Bagdad zaskoczony

Amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson wezwał wspierane przez Iran milicje walczące z tak zwanym Państwem Islamskim (IS) do opuszczenia Iraku i powrotu "do domu". Z zadowoleniem przyjął również ocieplenie saudyjsko-irackich relacji. Rząd w Bagdadzie stwierdził w odpowiedzi, że jest "zaskoczony" słowami amerykańskiego dyplomaty.

Atomowa gotowość całą dobę? Amerykanie szykują się na rozkaz

Amerykańskie lotnictwo strategiczne przygotowuje się na powrót do zimnowojennych praktyk, kiedy bombowce strategiczne zawsze czekały w gotowości do uderzenia jądrowego. Rozkazu jeszcze nie ma, ale są czynione przygotowania. - Nie szykujemy się na coś konkretnego, ale raczej na realia obecnej sytuacji międzynarodowej - miał powiedzieć generał David Goldfein, szef sztabu lotnictwa wojskowego USA, cytowany przez portal Defense One.

Minister o brytyjskich dżihadystach: zabicie jedynym sposobem działania

To bardzo trudne wybory moralne, ale osoby, które się zradykalizowały i przyłączyły do tak zwanego Państwa Islamskiego stanowią wielkie zagrożenie dla Wielkiej Brytanii, i dlatego niemal w każdym przypadku powinny zostać zabite - powiedział brytyjski minister do spraw rozwoju międzynarodowego, Rory Stewart. Jak pisze portal stacji BBC, brytyjski rząd potwierdził, że komentarz ten jest zgodny ze stanowiskiem Downing Street.