TVN24 | Poznań

Gwałtowne hamowanie i pożar. Tragiczny wypadek pod Kostrzynem

TVN24 | Poznań

Autor:
FC
Źródło:
PAP
Ługi Górzyckie: Gwałtowne hamowanie i pożar. Tragiczny wypadekTVN 24
wideo 2/6
TVN 24Ługi Górzyckie: Gwałtowne hamowanie i pożar. Tragiczny wypadek

Po śmiertelnym wypadku zablokowana jest droga krajowa nr 31 w pobliżu Ługów Górzyckich (woj. lubuskie). Zderzyły się tam i zapaliły trzy auta. W wypadku zginął jeden z kierowców.

Do wypadku doszło około godz. 7:15 na drodze krajowej nr 31 w pobliżu Ługów Górzyckich (woj. lubuskie), na prostym odcinku między Górzycą a Kostrzynem nad Odrą.

Nie zdążył wyhamować

Z wstępnych ustaleń służb wynika, że auta biorące udział w wypadku jechały w jednym kierunku. Najpierw na drodze zatrzymał się kierowca volkswagena golfa. Jadący za nim kierowca ciężarówki z naczepą wypełnioną drewnem zdołał przed nim wyhamować i stanąć. Wtedy w ciężarówkę wjechał osobowy hyundai, a w jego tył jeszcze samochód dostawczy.

W wypadku uczestniczyły trzy pojazdyLubuska Policja

W wyniku zderzenia pojazdy zapaliły się. - Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów stwierdzono pożar już w fazie rozwiniętej. Cały samochód osobowy płonął, był wbity w tył naczepy samochodu ciężarowego - relacjonuje Michał Borowy, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach. Pożar objął też pozostałe pojazdy.

W spalonym samochodzie osobowym znaleziono ciało kierowcy. - Pozostali uczestnicy wypadku nie odnieśli obrażeń. Na miejscu trwa ustalanie dokładnego przebiegu i przyczyny tej tragedii – powiedziała Magdalena Jankowska ze słubickiej policji.

Samochód dostawczy również ucierpiał w pożarzeLubuska Policja

Droga krajowa nr 31 była zablokowana do popołudnia. Po godzinie 13:30 wprowadzono ruch wahadłowy.

Autor:FC

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: NaszeSlubicePL