Polska

Autobus wjechał na czerwonym. Na pasach potrącił młodą kobietę

Polska

[object Object]
Skrzyżowanie ulic Warszawskiej i Heweliusza w OlsztynieKMP Olsztyn
wideo 2/8

Kierująca autobusem wjechała na olsztyńskie skrzyżowanie na czerwonym świetle, kiedy na przejście wchodziła młoda kobieta. Potrącona trafiła do szpitala, kierująca autobusem straciła prawo jazdy - informuje policja.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 17 na ulicy Warszawskiej w Olsztynie. Według policji, 46-letnia kierująca autobusem, jadąc w kierunku centrum miasta, potrąciła na oznakowanym przejściu dla pieszych 21-letnią dziewczynę.

Na czerwonym świetle

- Kierująca autobusem wjechała na skrzyżowanie, kiedy sygnalizacja świetlna nadawała sygnał czerwony. Piesza, w momencie przechodzenia przez jezdnię, miała światło zielone - poinformował aspirant Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Potrącona kobieta natychmiast trafiła do jednego z olsztyńskich szpitali. Po badaniach okazało się, że nie odniosła poważnych obrażeń. Skończyło się na ogólnych potłuczeniach, choć zdarzenie wyglądało bardzo poważnie. Sytuację na drodze zarejestrował miejski monitoring.

- Policjanci nie mieli wątpliwości, by kierującej autobusem, która zlekceważyła sygnalizację świetlną, zatrzymać prawo jazdy - dodał Prokopczyk.

Policja o potrąceniu pieszej przez autobus
Policja o potrąceniu pieszej przez autobustvn24

W kolejnym etapie sprawą zajmie się sąd. Autobus należał do jednego z podwykonawcy, który świadczy usługi dla olsztyńskiego Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu.

Autor: nina/ks / Źródło: TVN24 Białystok

Źródło zdjęcia głównego: KMP Olsztyn

Pozostałe wiadomości