Polska

Kaczyński: Nieco niesmaczna autoreklama Tuska

Polska

Kaczyński: Debata była słaba merytorycznie, a chwilami niesmaczna
tvn24Jarosław Kaczyński sprzeciwia się przyjęciu przez Polskę paktu fiskalnego

- Ta autoreklama nie była merytorycznie dobrze uzasadniona, a chwilami być może była nawet nieco niesmaczna - powiedział o wtorkowym wystąpieniu Donalda Tuska Jarosław Kaczyński. Prezes PiS skrytykował premiera za "propagandowy" charakter wypowiedzi nt. wyników szczytu UE i paktu fiskalnego.

Jarosław Kaczyński skomentował dzisiejsze wystąpienie premiera Tuska dot. budżetu UE. - Debata ma sens, gdy jej wynik nie jest z góry przesądzony - stwierdził Kaczyński.

Rząd nie mógł zyskać więcej od UE

Prezesowi PiS nie spodobał się również sposób, w jaki Tusk przedstawił zdobycie przez stronę polską 105,8 mld euro. - Ta autoreklama nie była merytorycznie dobrze uzasadniona, a chwilami być może była nawet nieco niesmaczna - powiedział

- Nie wierzymy, by ten rząd przy swojej nieporadności i całkowitemu podporządkowywaniu się europejskiej poprawności był w stanie wywalczyć więcej. Dlatego zagłosujemy za tym budżetem - zapowiedział Kaczyński.

Pakt fiskalny to zagrożenie dla suwerenności

Kaczyński nie zgodził się też ze stwierdzeniem, jakoby pakt fiskalny nie dotyczył kwestii suwerenności Polski. - Całkowicie odrzucamy ten pogląd. Pakt fiskalny w sposób znaczny ogranicza naszą suwerenność. Jeżeli ma być przyjęty, to powinien zostać przyjęty w trybie przewidzianym przez konstytucję czyli przez przewagę dwóch trzecich głosów - zaznaczył.

Zapowiedział, że jeśli nie odbędzie się to we wskazanym trybie, to PiS taką decyzję będzie traktować "non est" czyli jako nigdy nie podjętą. Jednocześnie zastrzegł, że klub PiS weźmie udział w głosowaniu nad przyjęciem paktu.

Autor: zś//gak / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości