Kurski ma przeprosić Agorę

Jacek Kurski (PiS) jest niewątpliwym rekordzistą wśród polityków. W ciągu niecałego miesiąca sądy kazały mu trzykrotnie przepraszać: firmy reklamowe, polityka Witolda Merkla i Agorę SA. Według dzisiejszego orzeczenia, Kurski ma przeprosić wydawcę "Gazety Wyborczej" i wpłacić 10 tys. zł na Zakład dla Niewidomych w Laskach.

Hazard: dobry jeśli państwowy

Dzięki polityce Ministerstwa Finansów Totalizator Sportowy może niebawem stać się monopolistą na rynku gier hazardowych. Wideoloterie wyprą z rynku jednorękich bandytów i flippery - donosi" Dziennik".

Mazur informatorem Bieszyńskiego

Edward Mazur, biznesmen podejrzany o zlecenie zabójstwa gen. Mark Papały, był informatorem płk. Ryszarda Bieszyńskiego - podaje "Wprost". Bieszyński od 2002 roku prowadził sprawę morderstwa szefa policji, ostatnio zaś zeznawał w obronie Mazura w amerykańskim procesie ekstradycyjnym.

Rutkowski wyłudzał pieniądze?

Były poseł Samoobrony, detektyw Krzysztof Rutkowski oskarżony o współpracę z mafią paliwową i pranie brudnych pieniędzy może mieć kolejne problemy. Wedug informacji "Dziennika" wyłudzał pieniądze od swoich klientów.

Minister zdrowia czuje się dobrze

Minister zdrowia Zbigniew Religa ledwie tydzień temu przeszedł ciężką operację wycięcia guza z płuca. Podobno już spaceruje, a nawet wędkuje - dowiedział się dziennik "Fakt". W pierwszej rozmowie po operacji profesor Religa opowiedział gazecie, jak dochodzi do zdrowia i przyznał się, że nadal zamierza palić.

Bush czuje się lepiej

George W. Bush od południa znów uczestniczy w spotkaniach na szczycie G8. Po porannych dolegliwościach żołądkowych amerykański prezydent czuje się już zdecydowanie lepiej. O 16:20 planowany jest jego przylot do Polski.

Zeznania Vogla już w katowickiej prokuraturze

Katowicka prokuratura ma już zeznania Petera Vogla. - Przesłuchanie dotyczyło tylko i wyłącznie ułaskawienia przez Aleksandra Kwaśniewskiego - ujawnia Leszek Goławski rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. Zapewnia, że zabójca nie był pytany o inne śledztwa, w których pojawia się jego nazwisko.

"Wprost" godzi się z Kwaśniewskim

Będzie ugoda w procesie cywilnym wytoczonym Aleksandrowi Kwaśniewskiemu za nazwanie "ubecką gazetą" tygodnika "Wprost" - zapowiedzieli adwokaci obu stron.

Aresztowani za handel bronią

Kielecka prokuratura przedstawiła 25 osobom bardzo poważne zarzuty. Chodzi o posiadanie i handel bronią, udział w grupie przestępczej, sutenerstwo, wymuszenia rozbójnicze i handel narkotykami. W więzieniu mogą spędzić nawet 10 lat.

Kwaśniewski: nie mam konta w Szwajcarii

Nie mam konta w Szwajcarii, mam jedno w Polsce, w państwowym banku - mówił w magazynie "24 Godziny" były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Przyznał, że o taki rachunek pytała go prokuratura.

Kwaśniewski zaprogramuje lewicę

- Rządząca koalicja to nasi przeciwnicy. Platforma to konkurent, ale nie przeciwnik, tylko partner w dyskusji - wskazał swoim zwolennikom Aleksander Kwaśniewski na Konwencji Krajowej SLD, podczas której ogłosił, że zgadza się zostać przewodniczącym rady programowej LiD-u.

Przez 19 lat nikt nie dawał mu szans

Jan Grzebski z Działdowa po 19 latach powrócił do życia. Dzięki rehabilitacji zaczyna mówić i stawia pierwsze kroki, mimo że przez lata nikt, prócz żony, nie dawał mu żadnych szans. - Jestem przekonany, że bez żony, pan Jan nie byłby w stanie wrócić do zdrowia - powiedział Wojciech Pstrągowski, rehabilitant Jana Grzebskiego.

Kwaśniewski stworzy program lewicy

Kwaśniewski będzie szefem rady programowej Lewicy i Demokratów. Ogłosi to w niedzielę, w drugim dniu konwencji SLD - dowiedział się dziennik.pl.

Oskarżeni za śmierć policjantów

Były urzędnik MSWiA, Tomasz S. i były szef komisariatu kolejowego Waldemar P. zostali oskarżeni w sprawie dwojga policjantów, którzy w grudniu ub. r. zginęli w wypadku samochodowym, po odwiezieniu urzędnika do domu w Siedlcach.

Szef MSWiA tropi konta Wiesława Kaczmarka

Szef MSWiA Janusz Kaczmarek starał się, ustalić w Szwajcarii, czy były minister przekształceń własnościowych Wiesław Kaczmarek miał specjalne konto, na które wpływały łapówki - ustaliła "Rzeczpospolita". - Mam zerową tolerancję na przekręty. To jest cecha, która mnie dyskwalifikuje w polskiej polityce - zapewnia Wiesław Kaczmarek.

Jakie książki proponuje Giertych?

Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło nową listę lektur szkolnych. I wywołało burzę. Przedstawiamy pełen zestaw rekomendowanych przez resort Romana Giertycha książek.

Vogel: Nie znam Kwaśniewskiego i Ungiera

Jako nastolatek skazany został za brutalne zabójstwo, potem uciekł do Szwajcarii, gdzie miał prowadzić tajne konta polityków SLD. Dziś prokuratura wiele by dała, by móc go przesłuchać. W TVN24 Piotr Filipczyński, szerzej znany jako Peter Vogel, przerywa milczenie. - Nigdy nie spotkałem się z Markiem Ungierem i Aleksandrem Kwaśniewskim - mówi w TVN24 Vogel.

Cała sprawa Mirosława G. ma kryptonim "Bazalt"

Sprawa doktora Mirosława G. prowadzona przez Centralne Biuro Antykorupcyjne ma kryptonim "Bazalt" – dowiedział się tvn24.pl ze źródła w CBA. "Mengele" odnosi się do materiałów nt. śmierci pacjentów.

Durczok: Prof. Religa to polityk niezwykły

- To jest ważny moment. Bo po szoku i pytaniu "dlaczego ja?" przychodzi zawahanie co robić dalej. Walczyć ramię w ramię z lekarzami, czy poddamy się apatii. Profesor zadeklarował, że będzie walczył. I to jest bardzo silna deklaracja - powiedział Kamil Durczok, który był gościem w "Magazynie 24h.

Akta prof. Jana Miodka są niepełne

Komisja do spraw zbadania inwigilacji środowiska akademickiego Uniwersytetu Wrocławskiego jest przekonana, że oskarżenie o rzekomej współpracy znanego językoznawcy ze służbami PRL oparta jest na niepewnych informacjach. Jednoznacznych wniosków nie można więc wyciągnąć, czy znany językoznawca był świadomym współpracownikiem SB - zaznacza komisja.

Kwaśniewski rozmawia o nowej partii?

Aleksander Kwaśniewski spotkał się we wtorek z eurodeputowanym Pawłem Piskorskim, Ryszardem Kaliszem z SLD i senatorem PO Robertem Smoktunowiczem - donosi "Dziennik". Spotkanie odbyło się w luksusowym hotelu Hyatt w Warszawie.

Łyżwiński: łódzcy śledczy mogą być nieobiektywni

Stanisław Łyżwiński chce, aby seksaferą zajęła się inna niż łódzka prokuratura, bo ta ostatnia może być - jego zdaniem - nieobiektywna. Tymczasem, jak podaje "Wprost.pl", zapowiadany od blisko dwóch miesięcy przez prokuraturę w Łodzi wniosek o uchylenie posłowi immunitetu, znów znacznie się opóźni.

Najsztub: kamizelka miała chronić mnie od kul

- Kilka lat temu chodziłem w kamizelce kuloodpornej, bo mafia chciała mnie zabić - powiedział w Radiu TOK FM były redaktor naczelny tygodnika "Przekrój" Piotr Najsztub. Nawiązał w ten sposób do informacji "Gazety Wyborczej", która twierdzi, że gangsterzy z Pruszkowa oferowali 40 tys. za śmierć dziennikarza.

Kwaśniewski i Pinczuk przed prokuratorami?

Katowicka prokuratura chce przesłuchać Aleksandra Kwaśniewskiego i ukraińskiego przedsiębiorcę Wiktora Pinczuka - podaje dziennik.pl. Portal wymienia nawet byłego prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmę. Wszyscy mają być pytani o finansowanie fundacji Kwaśniewskiego "Amicus Europae"

Było zlecenie na Najsztuba

40 tys. zł - tyle dla pruszkowskiej mafii warta była głowa Piotra Najsztuba - donosi "Gazeta Wyborcza". Do zabójstwa nie doszło, bo niedoszłego mordercę zdążyła ująć policja.

Ruch na Rzecz Demokracji bez Kwaśniewskiego i Wałęsy

W Krakowie powstał komitet założycielski stowarzyszenia Ruch na Rzecz Demokracji. W gronie założycieli stowarzyszenia nie znaleźli byli prezydenci Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski. Zabrakło też Andrzeja Olechowskego i Wisławy Szymborskiej.

Po wydaniu Mazura będzie seria zatrzymań

Tuż po spodziewanej ekstradycji Edwarda Mazura do Polski dojdzie do fali zatrzymań osób związanych z zabójstwem generała Marka Papały - dowiedział się „Wprost”.

Latające patelnie w Szczecinie

Niecodzienne zawody w Szczecinie. Zamiast piłki lub dysku była patelnia. Uczestniczki miały zadanie rzucić nią na jak największą odległość. W konkursie Vip-ów zmierzyły się ze sobą dwie byłe kajakarki, które w 1972 roku brały udział w Olimpiadzie w Monachium. Więcej Vipów nie przyszło.