Polska

15 jachtów wciąż nie wróciło do portów

Polska

Aktualizacja:

Policja wznowiła w poniedziałek rano poszukiwania trzech osób, uznanych za zaginione po gwałtownych burzach, które w ubiegłym tygodniu przeszły nad woj. warmińsko-mazurskim. Do tej pory odnaleziono osiem ofiar. - Brak aż 15 jachtów może oznaczać, że ofiar nawałnicy jest o wiele więcej - ocenia RMF FM.

Akcja m.in. z udziałem kilkudziesięciu nurków, ekip na łodziach, psów do wyszukiwania zwłok w wodzie i z użyciem specjalistycznego sprzętu (m.in. sonarów), prowadzona jest na czterech jeziorach: Śniardwy, Mikołajskie, Tałty i Łabap.

Według RMF FM, nurkowie przeszukujący mazurskie jeziora natrafili w niedzielę wieczorem na kolejny zatopiony jacht. Zlokalizowano go na dnie jeziora Tałty w okolicach miejscowości Stare Sady 4 kilometry od Mikołajek. W poniedziałek strażacy spróbują go wyciągnąć.

Do tej pory odnaleziono osiem ofiar białego szkwału, który przeszedł nad mazurskimi jeziorami. Trzy pierwsze ciała znaleziono od razu po burzy, czwarte wyłowili nurkowie w czwartek. W sobotę w jeziorze Śniardwy znaleziono piątą ofiarę. W niedzielę znaleziono kolejne trzy ciała.

Gwałtowna burza, która przeszła nad mazurskimi jeziorami we wtorek po południu, spowodowała wywrócenie ok. 40 jachtów i łodzi. Akcja poszukiwawcza prowadzona była najpierw równocześnie na lądzie i wodzie; obecnie działania prowadzone są prawie wyłącznie na jeziorach.

Nadal poszukiwani:

(informacje warmińsko-mazurskiej policji):

Od lewej: Róża Joanna Fastnacht, Justyna Ściepuro, Józef Lipina Warmińsko-mazurska KWP

1. Fastnacht Joanna Róża, lat 19, zam. Głowienka, powiat Krosno, podkarpackie

Rysopis: wzrost, około 165 cm, waga około 58 kg, sylwetka szczupła, wysportowana, włosy długie do pasa, proste, oczy niebieski, twarz owalna. Była ubrana w krótkie spodenki w kolorze czarnym, bez kieszeni z białym lampasem po bokach, koszulka polo koloru różowego, stanik od stroju kąpielowego koloru czarno-brązowego z wzorkiem, opaska koloru zielonego na nadgarstkach.

2. Ściepuro Justyna, lat 21, zam. Spytkowo gm. Giżycko

Rysopis: wzrost 158 cm, waga 48 kg, szczupła budowa ciała, włosy ciemne, kręcone, oczy niebieskie. Ubrana Strój kąpielowy dwuczęściowy koloru brązowo-zielonego, stanik zielony w brązowe grochy, czarna spódnica mini.

3. Józef Lipina, lat 58, zam. Ruda Śląska

Źródło: PAP, RMF