By nowa policyjna służba - Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości - mogła legalnie dostać się do telefonów, komputerów czy rozwiązań chmurowych używanych przez przestępców, rząd przygotował serię zmian w prawie. Zdaniem ekspertów, pozwalają one na korzystanie z takich rozwiązań jak system Pegasus. - Rodzi się pytanie, na jakiej podstawie używa tak zwanego Pegasusa Centralne Biuro Antykorupcyjne - komentuje Paweł Wojtunik, który kierował tą formacją przez sześć lat.

64-letni mężczyzna silnie krwawił z rany na głowie. Policjanci zauważyli go na ulicy w Bielsku-Białej, opatrzyli ranę, wezwali karetkę. Po chwili podeszła do nich kobieta i wyjaśniła, że jej czteroletnia córka wyrzucała zabawki przez okno. W 64-latka trafił wózek dla lalek.

Niebezpieczna sytuacja na autostradzie A4 w Żernicy w pobliżu punktu poboru opłat. Osa użądliła mężczyznę w gardło, podczas gdy jadł kanapkę w samochodzie. Spuchł, miał problemy z oddychaniem. Interweniowało pogotowie, na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

Zbigniew D., związany ze światem sportu łódzki naukowiec, jest podejrzany w sprawie handlu dyplomami ukończenia studiów. W jego telefonie - jak wynika z doniesień medialnych - prokuratorzy prowadzący śledztwo znaleźli zdjęcia świadectw i dyplomów. W tle pojawiają się nazwiska gwiazd polskiego sportu. Ministerstwo Edukacji i Nauki zwróciło się do łódzkiej uczelni o wyjaśnienia.