Kultura i styl

Kultura i styl

Choroba, śmierć i tabloidy. Jej dramatem żyje cała Rosja

Miała wszystko: błyskotliwą karierę w show biznesie, popularność, kochającego partnera i dziecko. Gdy Żanna Friske zachorowała na raka mózgu, cała Rosja zbierała pieniądze na jej leczenie. Zaś tabloidy nie przebierały w środkach, by zdobyć zdjęcia umierającej piosenkarki. Gdy zmarła, wszystkie inne tematy w rosyjskich mediach zeszły na daleki drugi plan.

Conchita Wurst zdradza, dlaczego nosi brodę

- Nikt nie musi mnie kochać, ale trzeba akceptować, że istnieję i jestem tutaj. Tak samo jak ja akceptuję was - mówił w wywiadzie dla TVN24 Conchita Wurst, piosenkarka z brodą, która w 2014 roku wygrała konkurs Eurowizji.

Aniołki Victoria's Secret kontra zwykłe kobiety. Ta sesja to sieciowy hit

"Jako dorastające dziewczynki jesteśmy odizolowane od kobiet, które widzimy w magazynach. I cały czas mamy nadzieję, że kiedy w końcu dorośniemy i przejrzymy się w lustrze, dostrzeżemy piękno w samych sobie" - napisały dziennikarki serwisu BuzzFeed, rozpoczynając akcję, która cieszy się w sieci ogromną popularnością.

Córka Whitney Houston zabrana ze szpitala. "Jest w rękach Boga"

Bobbi Kristina Brown, jedyne dziecko i spadkobierczyni majątku Whitney Houston, została przeniesiona ze szpitala do hospicjum - poinformowała rodzina. Tego samego dnia jej były chłopak został oskarżony o używanie wobec niej przemocy oraz kradzież. Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Egipt zaskoczył serialem: Żydzi przedstawieni w pozytywnym świetle

Egipska telewizja państwowa zaczęła emitować w obchodzonym obecnie okresie ramadanu nową operę mydlaną "Żydowska dzielnica". Ku zaskoczeniu wielu komentatorów w izraelskiej prasie serial przedstawia Żydów w bardzo pozytywnym świetle. Lecz tylko tych, którzy identyfikują się z państwem egipskim, a nie Izraelem. Z kolei przedstawiciele Bractwa Muzułmańskiego to głównie czarne charaktery.

To jego ciało ma filmowy Christian Grey

W scenach "50 twarzy Greya", w których nie widać oblicza aktora Jamiego Dornana, zastąpił go mniej znany kolega po fachu, Peter James Gray. Ten ostatni nie komentuje swojego występu w "50 twarzach Greya", jego agent mówi tylko, że jego klient "skupia się na poważniejszych rolach i to nich wolałby rozmawiać"

Obrazy Hitlera sprzedane za 391 tys. euro

Kilkanaście obrazów Adolfa Hitlera sprzedano na aukcji w Norymberdze za 391 tys. euro. Wystawa mogła się odbyć w Niemczech, bo tamtejsze prawo zezwala na sprzedawanie tych prac dyktatora III Rzeszy, które nie zawierają symboliki nazistowskiej.

Była ikoną włoskiego kina erotycznego. Zmarła w niedostatku

Grała u Luchino Viscontiego i Claude'a Chabrola, jednak największy sukces zawdzięcza roli zmysłowej pomocy domowej w filmie "Malizia" z 1973 roku. Kariera Laury Antonelli załamała się, gdy oskarżono ją o posiadanie narkotyków. Choć oczyszczono ją ostatecznie z zarzutów, do kina już nie wróciła. Po nieudanej operacji plastycznej twarzy wycofała się też z życia publicznego.

Robot w operze. Nietypowe przedstawienie w Berlinie

W trakcie trwających półtora roku prób humanoidalny robot Myon uczył się swojej roli, miał także za zadanie poznać istotę sztuki operowej oraz nauczyć się odczuwania emocji. Artyści chcieli tym samym sprawdzić, jak mówią, co czyni człowieka ludzkim. I czy można prostą, albo jak w tym przypadku mechaniczną, formę życia zmienić w człowieka. Wystawiona w Komische Oper w Berlinie "My Square Lady" to luźna adaptacja sztuki George'a Bernarda Shawa pod znamiennym w tym kontekście tytule "Pigmalion".

Motoryzacyjna podróż w czasie. Zabytkowe karoserie błyszczą w Oławie

Ponad 700 aut pojawiło się w niedzielę w Oławie (woj. dolnośląskie). Przyjechał m.in. citroen z 1926 roku. W przeciwieństwie do nowoczesnych aut, zabytek pod maską ma prądnicę, a jeśli zawiedzie rozrusznik, to można odpalić samochód za pomocą korby. Może jechać z prędkością 55 km/h. - Ta prędkość w tym samochodzie potrafi dostarczyć wielu emocji! - zapewnia właściciel zbytku.

"Zupełnie normalna rzecz". Karmiące matki w niezwykłej sesji zdjęciowej

Zdjęcia matek karmiących swoje dzieci piersią w miejscach publicznych zachwyciły internautów. To głos w dyskusji o karmieniu piersią. Bo choć jest czymś naturalnym i bardzo ludzkim, wywołuje sporo kontrowersji. Autorką zdjęć jest Ivette Iven. Zwolenniczka publicznego karmienia piersią twierdzi, że to "zupełnie normalna rzecz".

40 lat z najsławniejszym rekinem ludojadem

Ten film mógł pogrążyć 27-letniego Stevena Spielberga. Produkcja miała kosztować 4 miliony dolarów, a kosztowała 9 mln, zdjęcia miały trwać 55 dni, a trwały 159, a mechaniczny rekin, zbudowany na potrzeby filmu, od razu poszedł na dno i trzeba było budować kolejne. 20 czerwca 1975 r. obraz trafił na ekrany kin i dokonał prawdziwej rewolucji.

"Gdybyś zobaczyła na własne oczy te dzieciaki, zostawiłabyś tam serce na zawsze"

Dokument "Ludzie Duchy" Martyny Wojciechowskiej i Marka Kłosowicza (produkcja TVN) został nagrodzony "Złotą Nimfą" na festiwalu w Monte Carlo. Przedstawia historię albinosów z Tanzanii, którzy są zwierzyną łowną dla ludzi wierzących w magiczną moc chorych na bielactwo. - Wierzę, że to jest moment w moim życiu zawodowym, że ta moja praca ma sens - powiedziała w TVN24 Martyna Wojciechowska.