Kultura i styl

Kultura i styl

Na poniedziałkowe rozdanie prestiżowych nagród modowych CFDA Kardashian przyszła w obcisłej sukience z półprzezroczystą górą. Wbrew pozorom trend nie jest nowy, wcześniej prawie nago pokazywały się Beyonce, Rihanna, Kate Moss i Marilyn Monroe

"Czerwony pająk"- fabularny debiut uznanego dokumentalisty i operatora Marcina Koszałki oraz polsko-francusko-rumuńska koprodukcja "Magiczna góra" Anki Damian startują w konkursie głównym festiwalu w Karlowych Warach. W konkursowej sekcji East of the West, prezentującej debiuty i drugie filmy pokazane zostaną aż trzy polskie tytuły, w tym "Chemia" Bartka Prokopowicza.

To pierwsza tak duża ekspozycja związana z dadaizmem, jednym z najciekawszych zjawisk w sztuce XX wieku. Prace pochodzą z kolekcji Egidio Marzony. Niemal 300 eksponatów będzie można oglądać w Muzeum Sztuki w Łodzi od 12 czerwca.

Rosyjscy śledczy badają sprawę zdjęcia, które rosyjska celebrytka i opozycjonistka Ksenia Sobczak zamieściła w kwietniu na swoim Instagramie i które ma obrażać uczucia wiernych. O sprawie poinformował prawnik z Kirowa Jarosław Michajłow, który zwrócił się do Komitetu Śledczego, bo przeszkadzała mu Sobczak "wcielająca się w prawosławnego księdza".

Książka zatytułowana "Grey" pojawi się w sprzedaży 18 czerwca, a jej publikacja była trzymana w tajemnicy do poniedziałku. Pisarka E.L. James na prośbę fanów zmieniła narratora powieści - tym razem jej nim tytułowy bohater, Christian Grey a nie jego partnerka Anastasia Steel.

Brazylijski fan napisał na Twitterze, że Zayn Malick wraca do zespołu One Direction po dwóch miesiącach od swojego głośnego odejścia. W ciągu kilkunastu godzin hashtag #WelcomeBackTo1DZayn pojawił się w internecie prawie ćwierć miliona razy. Najpierw radosne, a potem - gdy informacja okazała się fałszywa - pełne smutku i złości.

Archeolodzy znaleźli w górach Kaukazu złote przedmioty o wadze 3,5 kilograma, które zostały wykonane przez Scytów. Wśród nich były wykonane z litego złota elementy starożytnych fajek wodnych, które służyły scytyjskim władcom do palenia opium i konopi indyjskich.

- Brakuje kreatywności i indywidualnego nauczania w edukacji artystycznej, która została totalnie "olana" - powiedział w rozmowie z twórcami "Xięgarni" w TVN24 Jan Bajtlik, rysownik i plakacista, którego prace ukazują się na łamach "Time'a" i "New York Timesa". Jego książki pomagają dzieciom m.in. poznawać litery, a jednocześnie uruchamiać naturalną ekspresję.