"Próbowali sforsować zabezpieczenia bankomatu", wpadli na gorącym uczynku. Trzech mężczyzn z zarzutami

Autor:
wini/
tam
Źródło:
PAP
Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych za próbę włamania do bankomatu (wideo bez dźwięku)
Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych za próbę włamania do bankomatu (wideo bez dźwięku)Świętokrzyska policja
wideo 2/4
Świętokrzyska policjaZatrzymani podczas próby włamania do bankomatu

W samochodzie mieli urządzenie do zagłuszania sygnału GPS, a przy sobie różne narzędzia. Trzej mężczyźni, próbujący włamać się do bankomatu na terenie Zagnańska (woj. świętokrzyskie), zostali zatrzymani przez policję. Usłyszeli już zarzuty.

Dwaj mieszkańcy województwa pomorskiego oraz mieszkaniec Kielc zostali zatrzymani w ubiegłym tygodniu przy jednym z supermarketów na terenie Zagnańska. "Pod osłoną nocy, sprawcy próbowali dostać się do pieniędzy" - przekazała w środę (8 lutego) policja.

Czytaj też: Włamanie metodą "black box". Policja: podpięli urządzenie do bankomatu, wyjęli gotówkę

Policja: próbowali sforsować zabezpieczenia bankomatu, by dostać się do gotówki

- Mężczyźni za pomocą różnych narzędzi próbowali sforsować zabezpieczenia bankomatu, by dostać się do gotówki. Planowali nawet użyć do tego własnego samochodu, w którym było urządzenie służące do zagłuszania sygnału sieci GSM i GPS. Zatrzymanie przeprowadzone przez policjantów było dynamiczne i, co najważniejsze, skuteczne - powiedział mł. asp. Maciej Ślusarczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Jak dodał, policjanci już od dłuższego czasu podejrzewali trzech mężczyzn o planowanie działalności przestępczej.

Podejrzani próbowali włamać się do bankomatuŚwiętokrzyska policja

37-letni kielczanin oraz dwaj mieszkańcy województwa pomorskiego - w wieku 31 i 19 lat - trafili do policyjnych cel. W piątek (3 lutego) zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli m.in. zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za co może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych tymczasowego miesięcznego aresztu.

Czytaj też: Wysadzili bankomat, zabrali kasetkę z pieniędzmi

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wini/ tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Policja

Pozostałe wiadomości