Prześwietlali bagaż, w środku znaleźli psa. Zaskakujące odkrycie na lotnisku

Autor:
kgo//mm
Źródło:
Twitter/@TSA_GreatLakes, LOT, tvn24.pl

Podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku w Madison w stanie Wisconsin w prześwietlanym promieniami rentgenowskimi plecaku znaleziono psa. Służby przypominają, że przewóz zwierząt w bagażu rejestrowanym jest zakazany, a na pokład maszyny można wnosić je wyłącznie w specjalnych transporterach.

O sprawie 6 grudnia poinformował na swoim twitterowym koncie wydział Administracji ds. Bezpieczeństwa Transportu z położonego w stanie Wisconsin regionu Wielkich Jezior. Do wpisu dołączono dwa zdjęcia - na jednym widać wypchany plecak, na drugim - zapis prześwietlenia bagażu, które ujawniło, że w środku znajduje się niewielki czworonóg.

"W tym tygodniu pies został przypadkowo wysłany na prześwietlenie rentgenem na lotnisku w Madison w stanie Wisconsin. Kiedy podróżujesz ze zwierzakiem, powiadom o tym linie lotnicze i poznaj obowiązujące przepisy. W punkcie kontrolnym wyjmij zwierzaka z torby, a bagaż, wraz z tą torbą, umieść na taśmie maszyny prześwietlającej" - przypomnieli w swoim wpisie strażnicy. Nie podano, w jakich dokładnie okolicznościach zwierzę trafiło do plecaka.

ZOBACZ TEŻ: Owczarek miał lecieć do Kansas, wylądował w Japonii. Kolejna wpadka linii lotniczych

Jak przewozić zwierzęta samolotem?

O nietypowym odkryciu poinformowano niespełna dwa tygodnie po tym, jak podczas kontroli bezpieczeństwa pracownicy lotniska JFK w Nowym Jorku znaleźli żywego kota ukrytego w bagażu podręcznym. Kot był upchnięty w rogu walizki, wystawała z niej jego sierść. Służby przypominały wówczas, że przewóz zwierząt w bagażu rejestrowanym jest zabroniony.

Jak prawidłowo powinien wyglądać transport lotniczy zwierząt? Polskie Linie Lotnicze LOT tłumaczą na swojej stronie, że czworonóg może przebywać na pokładzie samolotu, jednak musi znajdować się w specjalnym pojemniku, "transporterze lub miękkiej torbie do przewozu zwierząt", dostosowanym do jego rozmiaru i wagi. Waga zwierzęcia przewożonego w kabinie pasażerskiej wraz z pojemnikiem nie może przekroczyć 8 kilogramów - cięższe zwierzęta mogą jednak zgodnie z regulującymi to przepisami być przewożone w luku bagażowym.

ZOBACZ TEŻ: Kotka uciekła z klatki i trzy tygodnie ukrywała się na lotnisku w Bostonie. W końcu sama "dała się złapać"

Autor:kgo//mm

Źródło: Twitter/@TSA_GreatLakes, LOT, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@TSA_GreatLakes

Pozostałe wiadomości