Ciekawostki

Przezroczyste żaby w służbie nauki

Ciekawostki

Aktualizacja:
Nie trzeba kroić, żeby zobaczyć, co jest w środku - reklamują japońscy naukowcy, którzy stworzyli... przezroczystą żabę. Cieszą się też obrońcy praw zwierząt. - To pierwsze na świecie transparentne zwierzę na czterech łapach - stwierdził z dumą profesor Masayuki Sumida z uniwersytetu w Hiroszimie. Wcześniej znano tylko przezroczyste ryby. Stworzone przez japońskich naukowców żaby są - w porównaniu z tradycyjnymi - prawdziwymi szczęściarami: badacze mogą obserwować rozwój ich organów wewnętrznych bez krojenia płaza. Takie niehumanitarne traktowanie zwierząt laboratoryjnych od lat budzi protesty ekologów. (APTN)
aptnPrzezroczyste żaby z Japonii

Nie trzeba kroić, żeby zobaczyć, co jest w środku - reklamują japońscy naukowcy, którzy stworzyli... przezroczystą żabę. Cieszą się też obrońcy praw zwierząt.

- To pierwsze na świecie transparentne zwierzę na czterech łapach - stwierdził z dumą profesor Masayuki Sumida z uniwersytetu w Hiroszimie. Wcześniej znano tylko przezroczyste ryby.

Stworzone przez japońskich naukowców żaby są - w porównaniu z tradycyjnymi - prawdziwymi szczęściarami: badacze mogą obserwować rozwój ich organów wewnętrznych bez krojenia płaza. Takie niehumanitarne traktowanie zwierząt laboratoryjnych od lat budzi protesty ekologów.

Profesor Sumida na laurach spocząć nie zamierza i pracuje teraz nad wyeliminowaniem żółtawego pigmentu ze skóry żab, by były jeszcze bardziej przezroczyste.

Źródło: APTN

Źródło zdjęcia głównego: aptn

Pozostałe wiadomości