USA

USA

Była doradczyni Donalda Trumpa, Omarosa Manigault Newman, napisała książkę, w której kreśli krytyczny wizerunek amerykańskiego prezydenta. "Unhinged" ukaże się w Stanach Zjednoczonych za dwa dni, ale tytuł już zdążył wzbudzić wiele kontrowersji. Krytycy kwestionują wiarygodność relacji Newman. Pojawiają się oskarżenia, że jej książka jest formą zemsty za to, iż została niespodziewanie zwolniona pod koniec zeszłego roku.

Najpierw zatrzęsła się ziemia, a chwilę później się zapadła, pociągając za sobą zaparkowane auta. Przed marketem w Lancaster w amerykańskim stanie Pensylwania utworzyło się duże zapadlisko. Uszkodzonych zostało kilka samochodów. Jedna osoba musiała być ratowana z auta. Niektóre szczeliny miały głębokość do sześciu metrów. Szczęśliwie nikomu nic poważnego się nie stało. Nie ustalono jeszcze, co spowodowało powstanie zapadliska.

11 dzieci głodzonych w prowizorycznym obozowisku na pustkowiu w stanie Nowy Meksyk (USA) było szkolonych z obsługi broni palnej, by przy jej użyciu przeprowadzać ataki w szkołach - oświadczył w środę prokurator, informując sąd o ustaleniach ze śledztwa. W obozowisku, do którego 3 sierpnia wkroczyła policja, zatrzymano dwóch dorosłych mężczyzn i trzy kobiety. Wszystkim postawiono zarzuty znęcania się nad dziećmi.

W prowizorycznym obozowisku na pustkowiu w stanie Nowy Meksyk, do którego 3 sierpnia wkroczyła policja, odnaleziono ciało chłopca - poinformowały we wtorek amerykańskie służby. Uzbrojeni mężczyźni przetrzymywali tam w tragicznych warunkach jedenaścioro innych dzieci.

Koniec z włączoną geolokalizacją na obszarach operacyjnych. Pentagon zakazał pracownikom Departamentu Obrony używania funkcji umożliwiających geolokalizację na urządzeniach, w aplikacjach oraz w usługach na terenach, które zostają uznane za obszary operacyjne. Zakaz obejmuje między innymi smartfony, aplikacje randkowe i urządzenia, które mierzą na przykład pokonany dystans. - Nie możemy dawać przeciwnikom niesprawiedliwej przewagi. Nie możemy pokazywać dokładnego położenia naszych żołnierzy - powiedział Rob Manning, rzecznik Pentagonu. O szczegółach na antenie TVN24 BiS mówił Michał Sznajder.

Richard Gates, w przeszłości partner w interesach Paula Manaforta, który kierował sztabem wyborczym Donalda Trumpa, pogrążył w poniedziałek swojego byłego wspólnika. Zeznał w procesie przeciw niemu, że wspólnie celowo zataili jego dochody, by nie płacić podatków.

Samolotem, który rozbił się w sobotę w Parku Narodowym Denali na Alasce leciało czterech Polaków - wszyscy zginęli. Pilota uznaje się za zaginionego. Do wraku maszyny udało się dotrzeć dopiero w poniedziałek, wcześniej trudne warunki pogodowe utrudniły poszukiwania ofiar.