Najnowsze

Najnowsze

Bliżej do przekopu Mierzei Wiślanej. Jest ważna decyzja

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Olsztynie podpisał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przekopu Mierzei Wiślanej. Minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk ma nadzieję, że do końca roku zostanie ogłoszony przetarg na budowę kanału.

500 plus nie dla wszystkich samotnych rodziców. Ministerstwo tłumaczy

Samotne matki i ojcowie, którzy nie wystąpili o alimenty od drugiego rodzica, nie dostaną świadczenia 500 plus nawet na drugie i kolejne dzieci - napisała środowa "Gazeta Wyborcza". Ministerstwo tłumaczy, że te przepisy nie są niczym nowym i obowiązują już drugi rok świadczeniowy.

Nowy bat na kupujących auta za granicą. "Przepisy mają zapobiec oszukiwaniu"

Ministerstwo Finansów pracuje nad zmianami w podatku akcyzowym od samochodów z dużymi silnikami. "Projektowane przepisy nie przewidują zwiększenia stawek akcyzy na auta, lecz mają zapobiec oszukiwaniu zarówno nabywców używanych samochodów sprowadzanych z zagranicy jak i budżetu państwa" - wyjaśnił resort w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl.

Sześć rzeczy, które musisz wiedzieć o cenach prądu

Od kilkunastu lat średnia cena prądu utrzymuje się mniej więcej na tym samym poziomie. Co ciekawe, w latach 2011-2016 średnia cena za 1kWh była wyższa niż teraz. Najwięcej płaciliśmy w 2013 roku - 0,58 zł/kWh. W przyszłym roku koncerny energetyczne chcą podnieść ceny prądu nawet o 30 procent.

"Bilans". Spowolnienie w przemyśle

Wyższe ceny prądu, kiepskie nastroje w przemyśle oraz wstrzymane podwyżki cen paliwa we Francji - to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Paweł Blajer.

Podatek, który miał uderzyć w gigantów. Jest nowa propozycja

Ministrowie finansów państw Unii Europejskiej nie byli w stanie porozumieć się na wtorkowym spotkaniu w Brukseli w sprawie propozycji podatku cyfrowego dla firm takich jak Google, Facebook czy Amazon. Francja i Niemcy zgłosiły rozwadniający pomysł, nad którym mają się toczyć prace.

Premier: maleje zależność Polski od węgla

Zależność Polski od węgla maleje i będzie dalej malała w najbliższym czasie; stawiamy na nowe źródła energii, między innymi energetykę wiatrową na morzu czy energetykę atomową - powiedział na konferencji prasowej w trakcie szczytu klimatycznego COP24 premier Mateusz Morawiecki.

Miliardy na elektryczną motoryzację. Ambitne plany polskiego rządu

Na rozwój elektromobilności i czystego transportu Polska przeznaczy w najbliższych 10 latach ponad 3 miliardy euro - zapowiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach. Nasz kraj wraz z Bankiem Światowym zapowiedział powołanie specjalnego funduszu e-mobilności.

"Polska jednym z liderów powstrzymywania globalnego ocieplenia"

- W Katowicach spotykamy się po to, by zapewnić warunki do życia na ziemi naszym dzieciom i wnukom, które odczują skutki decyzji podejmowanych przez nas dzisiaj - mówił podczas szczytu klimatycznego w Katowicach premier Mateusz Morawiecki. Podkreślał, że "Polska jest jednym z liderów działań dla powstrzymywania globalnego ocieplenia".

Lawina elektronicznych zwolnień. "Bardzo duży wzrost"

W poniedziałek wystawiono 150 tysięcy zwolnień elektronicznych - poinformował w TVN24 Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia. - Wygląda na to, że udało się odnotować bardzo duży wzrost - dodał, jednocześnie przyznając, że "projekt wchodzi w życie z pewnymi perturbacjami".

Przegląd prasy: Szpitale szukają leku na drogi prąd

Niektóre szpitale będą musiały zapłacić za energię ponad dwukrotnie więcej niż obecnie. W przypadku części z nich oznaczać to będzie koszty działalności wyższe o milion złotych rocznie - pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Stanowisko przyjęte, Polska krytyczna. "Nie do przyjęcia"

Po kilkunastu godzinach negocjacji kraje Unii Europejskiej przyjęły stanowisko w sprawie nowych regulacji dotyczących międzynarodowego transportu drogowego. Jak powiedział dziennikarzom minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, Polska i kilka innych krajów były mu przeciwne.

Kurs euro i dolara. Przekrój ostatnich lat

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Po kryzysie z 2008 roku widoczne były dwa tempa powrotu do normalności. Inną strategię przyjęli Amerykanie, inną Europejczycy. Z różnymi problemami spotykały się również obydwa te organizmy gospodarcze. W całym tym procesie ciekawe jest to, jak reagowały najsilniejsze kursy walut.